BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerės I. Šimonytės vizitas Japonijoje

2022-10-31

Spalio 25-28 d. Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė su oficialiu vizitu lankėsi Japonijoje, kur susitiko su šalies Ministru Pirmininku Fumio Kishida, ūkio, prekybos ir pramonės ministru Yasutoshi Nishimura, Japonijos verslo federacijos atstovais, dalyvavo Lietuvos ir Japonijos maisto verslo forume ir aukštųjų technologijų verslo renginyje.

Vyriausybės vadovė taip pat dalyvavo susitikime su Tokijo užsienio studijų universiteto akademine bendruomene bei šiame universitete skaitė paskaitą, lankėsi medicinos tyrimų centre, dalyvavo Lietuvos ir Japonijos diplomatinių santykių šimtmečiui skirtame minėjime, davė interviu Japonijos žiniasklaidos leidiniams.

Vizito metu daugiausiai dėmesio skirta Lietuvos ir Japonijos dvišalio bendradarbiavimo stiprinimui, bendradarbiavimui inovacijų, gyvybės mokslų, žemės ūkio pramonės ir kitose srityse, o taip pat globaliai saugumo situacijai, sankcijų Rusijai ir paramos Ukrainai klausimams, abiejų šalių bendradarbiavimui tarptautinėse organizacijose.