Visos naujienos
Žurnalistas: Kaip ir kiekvieną ketvirtadienį apie šalies aktualijas mes kalbamės su Ministru Pirmininku Gediminu Kirkilu . Premjeras: Sveiki, su praėjusiomis ir artėjančiomis šventėmis visus.
Žurnalistas: Premjere, „trigalvis slibinas“ perkrikštytas į „liūtą“, vakar Vyriausybė pritarė derybų rezultatams, daugiau nei 38 procentai akcijų tenka privačiai bendrovei, likusieji lieka valstybei. Kaip Jūs manot, ar pritars parlamentas šiam susitarimui, ar ne? Premjeras: Na, derybos įvyko pagal priimtą atominės elektrinės įstatymą, kuriame, kaip žinote, yra nubrėžta aiškiai, kad valstybė turi turėti ne mažiau kaip 51 procentą akcijų.
Žurnalistė: Premjere, infliacijos augimo tempai Lietuvoje dėl augančių energetikos kainų kitąmet tikriausiai nemažės ir metinės infliacijos rodiklis gali viršyti 10 procentų, - taip sako analitikai. Ką darysite, Premjere? Kokių antiinfliacinių priemonių imasi Vyriausybė? Premjeras: Mes kol kas galvojame, kad infliacija yra tokia, kokia ir buvo prognozuojama. Tai vidutinė metinė infliacija bus šiek tiek daugiau kaip 5 procentai.
Žurnalistas: Šiandien Vyriausybei ir Jums svarbi diena Seimas planuoja tvirtinti biudžetą. Prieš tai centrinio banko pirmininkas Reinoldijus Šarkinas yra pasakęs, kad biudžetas yra kartu ir įrankis infliacijai valdyti. Na, infliaciją labiau didina deficitiniai biudžetai. Ar sutiktumėt, Premjere, kad toks biudžetas tam tikra prasme pila vandenį ir ant infliacijos malūno ?
Žurnalistė: Premjeras dar kartą tikina, kad infliacija Lietuvoje yra valdoma, o litui negresia devalvavimas. Šios ir kitos aktualijos ekonomikos ir politikos temomis šiame interviu su Vyriausybės vadovu.
Žurnalistė: Premjere, ar Jūs šiandien tikite, kad Lietuva po metų ar po kelių gali su kaimyninėmis valstybėmis pradėti statyti atominę elektrinę? Gal jau jos nebereikia? Premjeras: Aš tikiu, kad mes pradėsime statyti kartu su kaimyninėmis valstybėmis. Tai yra unikalus projektas, strateginės reikšmės. Šitas projektas svarbus ne tik energetikos požiūriu. Lietuvai labai svarbu išsaugoti atominę kompetenciją.
Žurnalistė: Šiandien su Premjeru Gediminu Kirkilu kalbamės apie Vyriausybės apsisprendimą dėl nacionalinio investuotojo. Prezidentas Valdas Adamkus suabejojo dėl Vyriausybės pasirengimo užtikrinti valstybės interesą derybose kuriant nacionalinį investuotoją. Ką dabar darys Vyriausybė, Premjere? Premjeras: Vakar aš paprašiau darbo grupės sustabdyti derybas su „NDX energija“ ir pagrindinė priežastis kodėl tai padariau yra Prezidento Valdo Adamkaus laiškas Valstybės kontrolei ir Valstybės kontrolės atsakymas Prezidentui.
Žurnalistė: Premjere, kaip Jūs vertinate padėtį visoje policijos sistemoje? Premjeras: Reikia rimtų pertvarkų, ypač vertinant policijos veiklą. Tuo tikslu aš buvau nusiuntęs mūsų kanceliarijos darbuotojus, jie įsigilino į situaciją ir paaiškėjo, jog žmonės, vietos žmonės norėtų dalyvauti, bent, kad jų nuomonė būtų išklausyta atestuojant policijos pareigūnus.
Žurnalistas : Pradėkim nuo kraupios nelaimės Skuodo rajone. Automobilis, kurį, kaip įtariama, galėjo vairuoti policininkas, pabėgęs iš įvykio vietos suvažinėjo tris vaikus. Tas automobilis, kaip paaiškėjo, viduryje kaimo, prie mokyklos, lenktyniavo su kitu automobiliu. Pone Premjere, ką Jūs apie tai galvojate?
Žurnalistė: Premjere, infliacijos tema šiomis dienomis tapo viena pagrindinių. Žmonės kalba apie brangstančias prekes, o spauda svarsto, ar Vyriausybė pajėgi suvaldyti infliaciją. Tai ar pajėgi Jūsų vadovaujama Vyriausybė suvaldyti infliaciją?
Žurnalistė: Prieš Šiaurės Tarybos sesiją Osle, Jūs, Premjere, sakote, kad ekologinės problemos gali tapti vienu iš argumentų Lietuvai derantis su Europos Sąjunga dėl Ignalinos AE antrojo bloko darbo pratęsimo. Nuo 1990 m. Lietuva anglies dvideginio emisiją sumažino 67 procentais, tačiau uždarius elektrinę toliau taršą mažinti taptų sudėtinga. Tai Jūs pasakėte vakar Osle.
Žurnalistas: Pradėkime, Premjere, nuo etikos ir pirmiausia aš norėčiau Jūsų, Premjere, vertinimo dėl Rymanto Juozaičio elgesio įsigyjant jo vadovaujamos bendrovės „Lietuvos energija“ akcijų daugiau kaip už pusę milijono litų. Vertybinių popierių komisijos pirmininkė sako, jog įmonės vadovas galėjo pasinaudoti tik jam prieinama informacija apie įmonės turtą, būsimą turtą, na, įmonė dalyvauja naujos jėgainės projekte. Koks Jūsų traktavimas šitos situacijos?