Visos naujienos
Žurnalistė: Ministras Pirmininkas patenkintas pasiektu susitarimu dėl ES 2007 – 2013 m. finansinės perspektyvos ir dėl lėšų, skiriamų Lietuvai. Premjeras išgavo pirmininkaujančios D.Britanijos pažadą, kad Europos Komisija ras būdų, kaip finansiškai subalansuoti galutinį siūlymą Lietuvai. Tad koks bus tas siūlymas?
Žurnalistas: Jau po kelių valandų skrendate į ES vadovų susitikimą, į Briuselį, ten tarsitės dėl pinigų – dėl ES biudžeto. Vežatės Lietuvos poziciją, mes ją vakar išgirdome. Šis vadovų susitikimas paskutinis, Premjere, pirmininkaujant Jungtinei Karalystei. Kokiais Jūs žodžiais galėtumėte įvertinti tą pusmetį britiško pirmininkavimo ES?
Žurnalistė: Padirbėjusią ramiai kelis mėnesius Vyriausybę pradėjo krėsti skandalai. Ir jie tęsiasi iki šiol vienas po kito. Vyriausybė kaltinama už tai, kad nėra skaidrumo, kad kiekviena partija turi savų, o ne valstybinių interesų. Praėjus metams, pastebima, kad koalicijos partnerė – Darbo partija – labiausiai veržiasi prie ES struktūrinių fondų lėšų skirstymo, dėl to ir kyla įvairūs konfliktai Vyriausybėje, Premjere?
Žurnalistas: Pradėkime nuo ES aktualijų. Ten verda karas dėl pinigų, dėl biudžeto. Britų pasiūlymas mažinti įmoką ir biudžeto išmokas plačiai aptarinėjamas. Vakar vyko Užsienio reikalų ministrų susitikimas Briuselyje. Lietuvos pozicija visiems žinoma – ji neigiama dėl to sumažinimo. Tačiau vakar vakare britai atsiėmė savo pasiūlymą, bent taip paskelbė jų Užsienio reikalų sekretorius Jack Straw, ir jie kitą savaitę žada pateikti naują pasiūlymą. Kalbama apie variantą, kad britų pasiūlymas galėtų pasikeisti tarkim iki 5 % išmokų sumažinimo.
Žurnalistė: Ar Lietuva išdrįs pasipriešinti D.Britanijos siūlomam ES biudžeto projektui ir apginti savo pozicijas? Premjeras: Tai, kas buvo pasiūlyta Britanijos vakar ir užvakar, žinoma, mūsų netenkina. Pirmas dalykas – tai yra struktūrinių sanglaudos fondų apimtys. Palyginus su tuo, ką siūlė Liuksemburgas naujai stojančioms valstybėms ir buvo numatęs, dabar Britanijos pasiūlyme tai yra sumažinta septyneriems metams - visam laikotarpiui beveik 12 mlrd. litų.
Žurnalistė: Ar brangs dujos, Premjere? Premjeras: Dedame labai daug pastangų, kad kiltų kaip galima mažiau, tačiau šiandien dar nėra baigtos derybos su „Gazprom“. Aš jau ir prieš metus laiko sakiau, kad tas įstatymo projektas, kuris yra Seime ir kai kurie nori labai įstatymą priimt, apribojant tam tikrus reikalavimus dujų tiekėją „Gazprom“, be jokių abejonių tai paveikė ir „Gazprom“ bando nustatyti didelę dujų kainą.
Žurnalistė: Kaip pasiruošėt, Premjere, Lietuvos televizijos laidai? Žmones ragina Lietuvos radijas jau kelias dienas kreiptis į Jus, užduoti klausimus, į kuriuos Jūs šiandien vakare atsakysite. Kiek gavote klausimų?
Žurnalistas: Užvakar tarėtės su Prezidentu Valdu Adamkumi, vakar ryte apsilankėte pas Seimo Pirmininką Paulauską. Ką po šių susitikimų nusprendėte daryti, kaip toliau elgtis?
Žurnalistė: Šios kadencijos Seimas pažymi pirmuosius veiklos metus, nenutylant kalboms dėl galimo valdančiosios koalicijos subyrėjimo. Seimas, vardan Vyriausybės stabilumo, neparėmė parlamentinės komisijos Premjero šeimos verslo tirti komisijos sudarymo. Premjere, o kaip jūs vertinat Vyriausybės ir šios kadencijos Seimo bendradarbiavimą?
Žurnalistas: Po poros valandų Seime politikai spręs, ar sudaryti laikinąją komisiją jūsų šeimos verslo skaidrumui ir viešbučio privatizavimo aplinkybėms tirti. Kaip jaučiatės, Premjere, kokios nuotaikos?
Žurnalistė: Premjere, kaip jūs šiandien jaučiatės? Premjeras: Manau, kad kiekvienas žmogus gali įsivaizduoti, kaip galima jaustis, kada visiškai lygiam lauke, be jokio pagrindo, be jokios konkrečios priežasties, štai toks organizuotas puolimas.
Žurnalistas: Komentuodamas vakarykštį Politinės tarybos sprendimą Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius pareiškė, kad jam susidarė įspūdis, kad taip laidojama kovos su korupcija idėja Lietuvoje. Ką Ministras Pirmininkas mano apie tokius opozicijos teiginius ir vertinimus?