BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybės vadovė sveikina Kroatiją Valstybingumo dienos proga

Data

2023 05 30

Įvertinimas
0
Kroatija Lietuva shutterstock_393700414.jpg

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė Vyriausybės ir Lietuvos žmonių vardu nuoširdžiai pasveikino Kroatiją Valstybingumo dienos proga.

„Lietuva labai vertina mūsų šalių draugystę ir glaudų bendradarbiavimą Aljanse. Kroatijos indėlis stiprinant ŃATO priešakinių pajėgų batalioną Lietuvoje rodo tvirtą Jūsų šalies ir Aljanso įsipareigojimą ginti mūsų bendras vertybes. Tikiuosi, kad liepos mėnesį Vilniuje vyksiančiame NATO viršūnių susitikime bus priimti svarbūs sprendimai dėl NATO rytinio flango saugumo didinimo ir Ukrainos ateities NATO, ir tai dar labiau sustiprins mūsų Aljansą.

Rusijos sukrečiančios ir žiaurios invazijos į Ukrainą akivaizdoje privalu išlaikyti vienybę ir tęsti paramą Ukrainai iki pat pergalės. Ukrainai kovojant už save ir Europos ateitį, labai svarbu, kad visi, kas atsakingi už Rusijos karą Ukrainoje, būtų patraukti atsakomybėn, įsteigiant Specialųjį tribunolą agresijos nusikaltimams tirti.

Labai vertiname Kroatijos laikyseną remiant Ukrainą ir jos žmones. Veikdami išvien galime daug daugiau pasiekti. Mes – ES ir Vakarų demokratinės šalys – jau esame nemažai nuveikę Ukrainos labui, tačiau labai svarbu toliau tęsti spaudimą ir taikyti kuo griežtesnes sankcijas V. Putino ir jo bendrininko A. Lukašenkos režimams, siekiant taikos ir stabilumo regione.

Taip pat esu įsitikinusi, kad kuo anksčiau pradėjus derybas su Ukraina dėl jos narystės ES, šiai karo nuvargintai šaliai būtų suteiktas labai reikalingas atkūrimo ir ilgalaikių reformų planas, o jos žmonės gautų patikinimą, kad tikrai laikome juos neatsiejama Europos šeimos dalimi“, – sakoma Vyriausybės vadovės sveikinime.