BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vilniuje susitikę Lietuvos ir Lenkijos premjerai aptarė strateginės partnerystės stiprinimą bei pagalbą Ukrainai

Data

2022 09 16

Įvertinimas
0
LRVK202209016-4 (1).jpg

Rugsėjo 16 d. Lietuvos Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė Vilniuje susitiko su Lenkijos Ministru Pirmininku Mateuszu Morawieckiu – šiandien vyksta trečiasis Lietuvos ir Lenkijos vyriausybių posėdis, kuriam pirmininkauja abiejų šalių premjerai.
 
„Trečiasis mūsų Vyriausybių bendras posėdis liudija labai aktyvią ir glaudžią Lietuvos ir Lenkijos strateginę partnerystę, kurią esame pasirengę toliau stiprinti“, – sakė Lietuvos premjerė.

Šių metų bendras Vyriausybių susitikimas ypatingas tuo, kad daugiausiai dėmesio skiriame Ukrainai, kuri išlieka mūsų visų mintyse ir širdyse, sakė I. Šimonytė.
 
Po įvykusio dvišalio susitikimo su Lenkijos premjeru Lietuvos vyriausybės vadovė pažymėjo, kad sovietinės okupacijos žaizdos dar gyvos lietuvių ir lenkų atmintyje, todėl nenuostabu, kad mūsų šalys yra vienos aktyviausių Ukrainos rėmėjų. Ukrainai išlaisvinant gyvenvietes, atrandamos naujos masinės kapavietės ir nauji karo nusikaltimų įrodymai
 
„Šiandien Ukraina gina ir Europos laisvę, saugo, kad Europa nepatirtų tokių sugriovimų ir nusikaltimų, kuriuos patyrė Mariupolio, Bučos, Iziumo ir daugelio kitų Ukrainos miestų gyventojai. Todėl padedami Ukrainai neturime teisės pavargti. Vienintelis tvarus kelias į taiką Europoje – visiška Ukrainos pergalė“, – pažymėjo I. Šimonytė.
 
Lietuvos ir Lenkijos premjerai aptarė demokratinių šalių paramos Ukrainai didinimą, Ukrainos atstatymo bei sankcijų Rusijai stiprinimo klausimus.
 
Anot premjerės, Europa privalo išlaikyti aiškią moralinę laikysena ir susitelkimą, kuris būtinas, kad Rusijos bandymai skaldyti Europą bei naudoti energetiką kaip šantažo priemonę patirtų nesėkmę.
 
„Šiandien su Lenkijos premjeru tarėmės ir apie europinius sprendimus, kurie padėtų mažinant energijos išteklių kainas bei geriau pasirengti žiemos sezonui. Ieškome geriausių sprendimų – tiek nacionaliniu, tiek europiniu lygiu, kurie padėtų gyventojams ir verslui“, – sakė premjerė.
 
Lietuvos ir Lenkijos premjerai aptarė NATO atgrasymo ir gynybos politikos stiprinimą bei viso regiono, įskaitant ir Suvalkų koridorių, saugumo stiprinimą.  
 
Bendro Vyriausybių posėdžio, kuris numatytas 11:10 val., metu premjerai patvirtins deklaraciją dėl šalių bendradarbiavimo.
 
Šalių vyriausybių posėdyje dalyvauja Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, aplinkos ministras Simonas Gentvilas, ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, energetikos ministras Dainius Kreivys, finansų ministrė Gintarė Skaistė, kultūros ministras Simonas Kairys, socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė,  susisiekimo ministras Marius Skuodis, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska, vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.
 
Pirmasis Lietuvos ir Lenkijos vyriausybių posėdis įvyko 2020 m. rugsėjo 17 d. Vilniuje.