BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Varšuvos saugumo forume – tvirta Lietuvos ir Lenkijos premjerų parama Ukrainai

Data

2022 10 04

Įvertinimas
0
LRVK20221004-24.jpg

Lietuvos Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė kartu su Lenkijos Ministru Pirmininku Mateuszu Morawieckiu antradienį dalyvavo Lenkijoje prasidėjusio kasmetinio Varšuvos saugumo forumo atidarymo diskusijoje, kurios metu aptarė Rusijos karo Ukrainoje pamokas Europai, Vakarų atsaką į Rusijos agresiją ir energetinį šantažą, Vidurio ir Rytų Europos šalių vaidmenį siekiant padėti ukrainiečiams apsiginti ir pasiekti pergalę. Po diskusijos Lietuvos ir Lenkijos Vyriausybių vadovai dalyvavo dvišaliame susitikime.

„Mūsų regiono šalys visada žinojo, kad Rusija yra reali grėsmė, kad jai nereikia priežasties elgtis agresyviai ir kad geopolitinio šantažo priemonėmis ji gali paversti energetiką, maisto tiekimą ir bet ką kitą. Žinojome ir tai, kad nuolaidžiavimas Rusijai gali padėti pasiekti laikinas paliaubas, bet niekada – tvarią ir teisingą taiką“, – forumo diskusijoje „Europa karo metu: Vidurio ir Rytų Europos parama Ukrainai“ sakė I. Šimonytė.

Pasak premjerės, prasidėjus karinei invazijai į Ukrainą, transatlantinė vienybė buvo vienas iš netikėtų smūgių Vladimirui Putinui, kuris vylėsi pasyvios Vakarų reakcijos, apsiribosiančios išreikštais griežtais pasmerkimais. Vis dėlto nutiko kitaip – reaguota greitai ir principingai. Ir toliau privalome išlaikyti vienybę ir spartinti bei didinti pagalbą, kad padėtume Ukrainai apsiginti ir kuo greičiau laimėti.

Dvišaliame susitikime premjerai I. Šimonytė ir M. Morawieckis aptarė tolesnę paramą Ukrainai, padedant jai pasiekti pergalę kare, taip pat sutarė, kad būtina stiprinti sankcijas Rusijai bei užtikrinti jau taikomų sankcijų efektyvų įgyvendinimą.

„Lietuva ir Lenkija išliks tvirtu Ukrainos užnugariu iki Ukrainos ir mūsų visų pergalės šiame kare“, – sakė Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė.

Lietuvos ir Lenkijos Vyriausybių vadovai susitikime taip pat aptarė aktualius energetikos klausimus ir pasirengimą būsimajam žiemos sezonui.

Varšuvoje kasmet vykstantis forumas yra viena svarbiausių Europos saugumo konferencijų, kurioje daugiausia dėmesio skiriama bendram atsakui į iššūkius saugumui, ypatingą dėmesį skiriant Vidurio ir Rytų Europai.