BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Su Europos Audito Rūmų nariu – diskusija apie ES lėšų naudojimą

Data

2017 01 05

Įvertinimas
1
Nuotr. Adomas Mickevičius | LRVK
Nuotr. Adomas Mickevičius | LRVK

Šiandien Premjeras Saulius Skvernelis susitiko su Europos Audito Rūmų (EAR) nariu Rimantu Šadžiumi.

Vyriausybės vadovas padėkojo už pateiktą metinę 2015 metų ataskaitą apie Europos Sąjungos (ES) biudžeto vykdymą ir pasidžiaugė, jog EAR joje pastebėjimų Lietuvai nepateikė. S. Skvernelio teigimu, džiugina ir faktas, kad 2015 metų ataskaitoje nurodytas klaidų lygis jau antrus metus iš eilės mažėja.

Ministras Pirmininkas išreiškė viltį, jog EAR ataskaitoje nurodytos silpnosios vietos padės labiau koncentruotis į rezultatus ir įpareigos ES nares atsakingiau investuoti būtent į tas sritis, kurios turės didžiausią poveikį atskirų valstybių ir visos Bendrijos ūkio augimui.

Susitikime kalbėta apie būtinybę kontroliuojant ES lėšų panaudojimą taikyti proporcingumo principą, kuris glaudžiai susijęs su ES fondų lėšų administravimo naštos mažinimu. Pabrėžta, jog nepagrįstai didelė kontrolė gali mažinti ES fondų lėšų patrauklumą, o tuomet kyla rizika šių finansų potencialui ir prisidėjimui prie ES 2020 tikslų įgyvendinimo.