BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Su Estijos Respublikos Prezidente aptartas dvišalis bendradarbiavimas

Data

2020 12 16

Įvertinimas
1
Estija Lietuva shutterstock_274059722.jpg

Šiandien Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė kalbėjosi su Estijos Respublikos Prezidente Kersti Kaljulaid  ir aptarė dvišalį Baltijos šalių bendradarbiavimą politikos, ekonomikos  ir energetinio saugumo srityse, kovos su COVID pandemija priemones ir ekonomikos atsigavimo planus.
 
Pokalbio metu akcentuota bendra poziciją dėl  Astravo atominės elektrinės saugumo, aptarta politinė situacija Baltarusijoje. Konstatuota, kad abi šalys turi toliau remti teisėtus Baltarusijos žmonių lūkesčius, pasmerkta grubi prievarta prieš nekaltus žmones ir jų persekiojimas.
 
„Vyriausybės siekis  – stiprinti strateginę partnerystę su Estija ir Latvija. Mums labai svarbus ne tik politinis bendradarbiavimas, bet ir sėkmingas strateginių projektų realizavimas energetikos, transporto ir kitos srityse. Manau, kad šiuos tikslus aptarsime ir kitais metais prasidėsiančio Lietuvos pirmininkavimo Baltijos Ministrų Tarybai metu, – sakė premjerė.  

Pokalbio metu taip pat aptarti aktualūs ES darbotvarkės klausimai.
 
Vyriausybės vadovo pareigas prieš keletą dienų pradėjusi eiti Ingrida Šimonytė kalbėjosi su Ukrainos, Estijos, Lenkijos vyriausybių vadovais. Šią savaitę planuojami darbo pokalbiai su NATO Generaliniu sekretoriumi ir Latvijos Ministru Pirmininku. Kitą savaitę nuotolinio vaizdo būdu planuojama trijų Baltijos šalių premjerų vaizdo konferencija.