BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Strateginių projektų portfelio komisija vertina pirmuosius darbo rezultatus

Data

2017 12 13

Įvertinimas
1
IMG_1823.jpg

Vyriausybėje posėdžiavusi Strateginių projektų portfelio komisija paskutiniajame šių metų posėdyje aptarė darbo rezultatus.

Komisijai pirmininkaujantis Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis pabrėžė, kad pirmą kartą nuo nepriklausomybės laikų šalies prioritetiniams pokyčiams įgyvendinti yra taikomas projektinis valdymas, atsakingi politinio pasitikėjimo asmenys turi reguliariai atsiskaityti už pasiektus rezultatus. „Siekiame, kad reformos būtų įvykdytos numatytu laiku, neviršijant suplanuoto biudžeto ir  nenukrypstant nuo pagrindinių tikslų. Džiaugiuosi, kad 90 proc. Komisijos prižiūrimų strateginių projektų vyksta pagal grafiką“, – sakė premjeras.

Komisijos posėdyje buvo pristatyti 6 strateginių projektų ateinančių metų įgyvendinimo planai. Susisiekimo ministerijos viceministras Paulius Martinkus pristatė „Oro uostų ir susijusios infrastruktūros saugos, saugumo ir konkurencingumo užtikrinimas didinant jų pajėgumus“ bei „Uostų ir susijusios infrastruktūros saugos, saugumo ir konkurencingumo užtikrinimas didinant jų pajėgumus“ projektų planus.  Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos viceministras Eitvydas Bingelis pristatė „Finansinių paskatų ir paslaugų jaunoms ar vaikus auginančioms šeimoms plėtra“ projekto planą.

Komisijoje aptartas įgyvendinamo strateginio projekto „Nuoseklaus socialinio draudimo pensijų didėjimo užtikrinimas atsižvelgiant į augančią ekonomiką“ rezultatus.

Šiuo projektu siekiama, kad vidutinės pensijos 2019 metų pirmą ketvirtį, palyginti su 2017 metais, augtų ne mažiau, kaip 14 proc. Šiam tikslui pasiekti buvo sukurta teisinė bazė, užtikrinanti tolygų kasmetinį pensijų didinimą pagal Darbo užmokesčio fondą. Įstatymas įsigalioja nuo 2018 metų sausio 1 dienos. Ateinančius dvejus metus Komisijas vykdys rezultatų stebėsena, kad pensijos didėtų tiek, kiek numatyta projekte.

Strateginių projektų portfelio komisija susiburia kiekvieną mėnesį ir vykdo prioritetinių valstybės darbų stebėseną ir užtikrina, kad jie būtų atlikti laiku, skaidriai bei efektyviai. Komisija taip pat valdo strateginiams projektams kylančias rizikas bei ieško optimalių sprendimo būdų sklandžiam projektų įgyvendinimui užtikrinti.

Vyriausybės prioritetams įgyvendinti 2017 metų rugsėjo 28 dieną Komisija patvirtino strateginių projektų portfelį, kurį sudaro 41 strateginis projektas. Portfelyje esančius projektus galima suskirstyti į 3 grupes pagal tipus: informacinių technologijų, infrastruktūros ir pokyčių. Didžiausią dalį sudaro pokyčių projektai (31 projektas), infrastruktūros (9 projektai) ir vienas informacinių technologijų projektas.