BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjero padėka profesoriui Juozui Domarkui

Data

2014 10 04

Įvertinimas
1

Gerbiamas maestro profesoriau Juozai Domarkai,

šalies didžiosios muzikos mylėtojai šiomis dienomis švenčia unikalią šventę. Prieš 50 metų – 1964-aisiais – Jūs tik iš Tėvynės oro ir jaunystės ugnies sukūrėte stebuklą. Tada – kaip niekada iki šiol – darniai, ekspresyviai, energingai, o svarbiausia – savitai Vilniuje suskambo Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras.

Jūs jautriai suderinote muzikantus ir instrumentus, suformavote išskirtinį repertuarą, kupiną klasikinės, romantinės ir šiuolaikinės muzikos šedevrų. Koncertavote su žymiais pasaulio solistais, girdėjote netylančias ovacijas prestižinėse salėse. Tačiau labai svarbu, kad sykiu likote ištikimas nacionalinės muzikos propaguotojas – Jūsų diriguojamas orkestras publikai grojo per 100 lietuvių kompozitorių kūrinių.

Nėra jokios abejonės, kad į šį pasalį atėjote pažymėtas talento ženklu. Pirmyn Jus vedė noras nuolat tobulėti, kartu su muzikantais atrasti vis įdomesnių kūrinio atlikimo interpretacijų. Darbštumas, alinantis darbas, aiškaus tikslo siekimas – šias pamatines menininko, žmogaus savybes Jūs metų metus skiepijote savo mokiniams, tėviškai mokydamas juos ne tik profesinių subtilybių, bet ir didžios gyvenimo išminties. Tik Jūsų įdėto ilgamečio triūso dėka šiandien Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras žinomas, laukiams, mylimas ir mūsų šalyje, ir svetur.

Gerbiamas maestro, nuoširdžiai dėkoju Jums už milžinišką indėlį į kultūros lobyną. Linkiu, kad Jūs dar daugelį metų vertumėte mums didžiosios muzikos paslaptis. Kūrybingos kasdienybės, įspūdingų švenčių ir, žinoma, niekada netylančių ovacijų.