copyright

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjero A. Kubiliaus nuomone, „Sodros“ pertvarkos kritika – natūrali diskusijos dalis

Data

2010 03 04

Įvertinimas
1

Interviu „Žinių radijui“ Ministras Pirmininkas teigė, kad diskusijos dėl „Sodros“ pertvarkų dar nėra baigtos, todėl apie Seimo ar visuomenės pritarimą šioms pertvarkoms kalbėti per anksti. Vyriausybė šiais metais turi apsispręsti dėl struktūrinių „Sodros“ reformų, kurios bus vykdomos dviem etapais. ,,Aš laikau kritiką natūralia šios diskusijos dalimi“, — sakė Ministras Pirmininkas A. Kubilius. Premjeras pabrėžė, kad kritika turėtų būti konstruktyvi — ją turėtų lydėti pasiūlymai.
Apie septynių dienų nedarbingumo laikotarpį, kurį priėmus pertvarkos pasiūlymą turėtų apmokėti darbdaviai — ,,Jeigu būtų pritarta tokiam pakeitimui, atitinkamai būtų keičiama ir mokesčių našta“, - teigė Ministras Pirmininkas.
Apie motinystės išmokų mažinimą — pasak Premjero, demografinė krizė „Sodros“ sistemoje sukels daug problemų, todėl reikia ieškoti optimaliausių būdų, kaip taupiau panaudoti mokesčių mokėtojų pinigus.
Apie struktūrinės „Sodros“ reformos finansinį vertinimą — pertvarkų rezultatai gali būti nelabai ryškūs artimiausiu laikotarpiu. Sprendimų bus ieškoma tiek dėl euro įvedimo, tiek dėl ilgalaikių „Sodros“ sistemos pertvarkų.
Ministras Pirmininkas A. Kubilius interviu metu teigė, kad artimiausiu metu turėtų būti paskelbtas priemonių paketas nedarbo problemai spręsti. Įgyvendinat šį priemonių paketą, bus siekiama darbo santykiams suteiki lankstumo.
Apie mokesčius — Vyriausybės programoje, pasak Premjero, galima rasti aiškų įsipareigojimą pasibaigus krizei lengvinti mokesčių naštą. Tačiau tai bus daroma tik tinkamai įvertinus esamą padėti, kadangi priešlaikinis mokesčių mažinimas pakenktų Lietuvos ekonomikai. Pasak Ministro Pirmininko, nesugebėjus įgyvendinti tinkamų priemonių, Lietuva neišvengiamai turės toliau daug skolintis.
Apie amnestiją šešėlinei ekonomikai — Premjeras neįsitikinęs, kad tokios priemonės, kokios tinka kitoms šalims, būtinai tinka ir Lietuvai. Ministras Pirmininkas norėtų išvysti ekspertų išvadas, ar tokios priemonės duotų naudą. ,,Aš visada abejoju dėl tokių pasiūlymų, kurie nėra pagrįsti labai aiškiais argumentais“, - pabrėžė Premjeras.
Apie Prezidentės pasiūlymą išviešinti slaptuosius KGB archyvus — Ministro Pirmininku teigimu, tai yra teisinga kryptis, siekiant aiškaus liustracijos proceso užbaigimo.
Dėl būsimos Ignalinos atominės elektrinės vadovybės atlyginimų — atlyginimų dydžiai Ministrui Pirmininkui nėra žinomi. Premjero teigimu, daug svarbiau, kad Ignalinos elektrinės uždarymas vyktų tvarkingai, efektyviai, tinkamai ir skaidriai panaudojant ES lėšas bei būtų rūpinamasi Ignalinos gyventojų gerove.