BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė: Vilnius ir Lietuva neįsivaizduojami be stiprios lenkų bendruomenės ir jos gyvybingo kultūrinio gyvenimo

Data

2023 05 02

Įvertinimas
0
LRVK20230502-29.jpg

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė kartu su Lietuvoje viešinčiu Lenkijos Ministru Pirmininku Mateuszu Morawieckiu antradienį dalyvavo Vilniaus lenkų kultūros namų naujojo priestato atidaryme. Linkėdama tolimesnio lietuvių ir lenkų kultūrinių saitų stiprėjimo, Vyriausybės vadovė taip pat pasveikino susirinkusiuosius su artėjančia Gegužės 3-ąja – Lietuvai ir Lenkijai svarbia Abiejų Tautų Respublikos Konstitucijos diena.

Lenkijos Vyriausybės vadovui M. Morawieckiui lankantis Lietuvoje lygiai prieš dvejus metus, abiejų šalių premjerai dalyvavo kultūros namų priestato kertinio akmens padėjimo ceremonijoje. Kaip pabrėžė I. Šimonytė, jau keletą dešimtmečių Vilniaus lenkų kultūros namai yra vieta, kurioje klesti kūryba, kultūra, menas ir dialogas.

„Džiugu, kad Vilniaus lenkų kultūros namai suteikia lenkų bendruomenei galimybę puoselėti savo kultūrą už Lenkijos ribų. Vilnius ir Lietuva neįsivaizduojami be stiprios lenkų bendruomenės ir jos gyvybingo kultūrinio gyvenimo. Lietuvos valstybė yra stipri ir graži savo daugiakultūriškumo tradicija, nes būdami skirtingi praturtiname vieni kitus. Nuoširdžiai vertinu lenkų bendruomenės aktyvumą, įsitraukimą į valstybės gyvenimą, pilietiškumą, solidarumą, indėlį į mūsų šalies nepriklausomybę, į modernios šalies kūrimą“, – tardama sveikinimo žodį renginyje sakė Ministrė Pirmininkė.

Lietuvių ir lenkų tautas per amžius vienijo laisvės siekis ir aiškus suvokimas, kad tik vieningi esame stiprūs, sakė premjerė, ir galbūt kaip tik dėl to šiandien Lietuva ir Lenkija yra vienos aktyviausių Ukrainos rėmėjų jai ginantis nuo brutalios Rusijos agresijos.

Rusija kėsinasi ne tik į Ukrainos, bet ir į mūsų tautų bei visos Europos laisvę, demokratines vertybes ir taisyklėmis grįstą pasaulio tvarką, pabrėžė Ministrė Pirmininkė, todėl šioje gėrio ir blogio kovoje svarbus ne tik vyriausybių, bet ir kiekvieno piliečio balsas ir veikimas.

„Todėl nepaprastai didžiuojuosi ir žaviuosi mūsų abiejų šalių žmonių susitelkimu ir pilietinėmis iniciatyvomis remiant Ukrainą“, – pridūrė I. Šimonytė.

Vyriausybės vadovė padėkojo Lenkijos Ministrui Pirmininkui M. Morawieckiui už asmeninį indėlį į Lietuvos ir Lenkijos dvišalių santykių puoselėjimą, pabrėždama šiandien kaip niekad svarbią, dinamišką ir tvirtą Lietuvos ir Lenkijos strateginę partnerystę ir pasidžiaugdama vis plačiau besimezgančia draugyste tarp lietuvių ir lenkų.

„Linkiu, kad šis atnaujintas ir erdvesnis pastatas ir toliau išliktų jaukiais namais Lietuvos lenkų bendruomenei, toliau stiprintų lietuvių ir lenkų kultūrinius saitus ir mūsų šalių draugystę“, – sakė Ministrė Pirmininkė.