BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė susitiko su EK vicepirmininke

Data

2021 06 10

Įvertinimas
0
LRVK20210610.jpg

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė susitiko su Europos Komisijos vicepirmininke Vera Jourova ir aptarė Europos Sąjungos (ES) pastangas kovoje su dezinformacija, blogėjančią žiniasklaidos ir žmogaus teisių padėtį Baltarusijoje ir Rusijoje, paramą šioje srityje Rytų partnerystės šalims.

„ES skiria didelį dėmesį visuomenės atsparumo ir laisvos žiniasklaidos stiprinimui, kas labai svarbu pastaruoju metu, kai melagienos tapo Kremliaus ginklu prieš demokratines visuomenes“,  – sakė premjerė.

Pasak premjerės, Lietuva ypač daug dėmesio skiria paramai nepriklausomos žiniasklaidos ir pilietinės visuomenės gebėjimų stiprinimo iniciatyvoms Rytų partnerystės šalyse, taip pat teikia dvišalę paramą Baltarusijos pilietinei visuomenei ir nepriklausomai žiniasklaidai tremtyje.

Premjerė padėkojo V. Jourovai už tvirtą paramą Lietuvai, susidūrus su Rusijos grasinimais suimti Lietuvos prokurorus ir teisėjus, priėmusius nutartį Sausio 13-osios byloje. Tikimasi, kad bus  pateiktas pasiūlymas, atsižvelgiant į politiškai motyvuotus ekstradicijos prašymus iš trečiųjų šalių ir galimas apsaugos nuo Interpolo netinkamo pasitelkimo priemones.

Akcentuota, kad R. Pratasevičiaus ir S. Sapegos sulaikymas bei akivaizdus kankinimas siunčia dar vieną bauginantį signalą nepriklausomiems žurnalistams ir žmogaus teisių aktyvistams visame pasaulyje. ES turi didinti spaudimą Rusijos ir Baltarusijos režimams, kad visi politiniai kaliniai šiose šalyse nedelsiant išeitų į laisvę.  

Lietuva palaiko teisėkūros iniciatyvas, susijusias su skaidrumu Europos Parlamento rinkimuose. Rengiantis kitiems Europos Parlamento rinkimams, visoje ES reikia naujų teisinių procedūrų, susijusių su partijų finansavimu ir didesniu politinės reklamos skaidrumu.

Metinėje Teisinės valstybės principo taikymo ataskaitoje teigiama, kad reformos turėjo teigiamos įtakos teisingumo sistemos efektyvumui ir kokybei bei jos nepriklausomumui Lietuvoje. Teigiamai  įvertinta kova su korupcija, žiniasklaidos pliuralizmas, piliečių ir kitų suinteresuotų grupių dalyvavimas.