BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė susitiko su EK kovos su antisemitizmu ir žydų gyvenimo puoselėjimo koordinatore Katharina von Schnurbein

Data

2022 09 29

Įvertinimas
0
LRVK20220929-1.jpg

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė Kauno Litvakų kultūros forumo metu susitiko su Europos Komisijos kovos su antisemitizmu ir žydų gyvenimo puoselėjimo koordinatore Katharina von Schnurbein. Susitikimo metu aptarta ES kovos su antisemitizmu ir žydų gyvenimo puoselėjimo strategija 2021-2030 metams bei galimi Lietuvos veiksmai įgyvendinant strategiją. 

Ministrė Pirmininkė pasidžiaugė atnaujinamomis bendrojo ugdymo programomis, vis didėjančiu jaunosios kartos įsitraukimu prisimenant ir minint svarbius Lietuvos istorijai įvykius, dalyvaujant visuotinėse istorijos pamokose ten, kur vyko tragedijos. 

„Mūsų Vyriausybė tvirtai laikosi nulinės tolerancijos bet kokių antisemitizmo apraiškų, Holokausto neigimo ar nepagarbos nužudytoms Holokausto aukoms atžvilgiu“, – pabrėžė premjerė. 

Susitikimo metu taip pat aptartas Lietuvos žydų istorijos ženklų puoselėjimas: Lietuvos kultūros paveldui svarbių objektų sutvarkymas ir šių objektų simbolinės svarbos integravimas.

K. von Schnurbein 2015 m. buvo paskirta pirmąja Europos Komisijos koordinatore kovai su antisemitizmu ir žydų gyvenimo puoselėjimui.