BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė susitiko su Azerbaidžano Prezidentu Ilhamu Alijevu

Data

2023 05 22

Įvertinimas
0
LRVK20230522-5.jpg

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė pirmadienį Vyriausybės rūmuose priėmė Lietuvoje viešintį Azerbaidžano Prezidentą Ilhamą Alijevą. Susitikime daugiausiai dėmesio skirta Rusijos karui prieš Ukrainą, saugumo padėčiai Pietų Kaukaze, dvišaliam Lietuvos ir Azerbaidžano bendradarbiavimui, Azerbaidžano ir Armėnijos taikos derybų perspektyvai.

„Rusijos karo prieš Ukrainą padariniai, kaip ir jų keliama grėsmė, yra globalūs. Taikai pasiekti reikalinga ne tik visapusiška parama Ukrainai, bet ir efektyvus sankcijų įgyvendinimas, paliekant kuo mažiau jų apėjimo spragų, aktyviai ieškomų šalies agresorės. Azerbaidžano vaidmuo šioje srityje taip pat labai svarbus“, – sakė premjerė I. Šimonytė. 

Ministrė Pirmininkė pridūrė, jog Ukrainą užpuolusi Rusija nėra suinteresuota konfliktų sprendimų jokiame regione, jos tikslai – eskalacija ir destabilizacija siekiant įtakos svertų ir naudos. 

Premjerė pažymėjo Azerbaidžano ir Europos Sąjungos bendradarbiavimo energetikos srityje svarbą, Bendrijai siekiant diversifikuoti energijos išteklių tiekimo šaltinius ir atsisakyti priklausomybės nuo Rusijos. 

Ministrė Pirmininkė susitikime su I. Alijevu išskyrė ES Dvynių projektus kaip sėkmingus Lietuvos ir Azerbaidžano institucijų bendradarbiavimo ir keitimosi patirtimi pavyzdžius, vertus tolimesnio plėtojimo.

Aptariant saugumo situaciją Pietų Kaukaze, Vyriausybės vadovė akcentavo, kad Lietuva remia taikų, tvarų ir visapusišką Azerbaidžano ir Armėnijos konflikto sprendimą diplomatinėmis priemonėmis ir ES pastangas prisidėti prie saugumo ir stabilumo užtikrinimo regione.