BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė su Sviatlana Cichanouskaja aptarė situaciją Baltarusijoje

Data

2021 01 29

Įvertinimas
0
LRVK_20210129_002.JPG

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė susitiko su Baltarusijos demokratinės visuomenės lydere Sviatlana Cichanouskaja ir aptarė politinę situaciją Baltarusijoje, kalbėjosi apie tolesnę Lietuvos paramą Baltarusijos žmonėms.

„Ne Baltarusijos žmonės, kovojantys už laisvę ir pamatinę teisę patiems spręsti savo šalies likimą, yra opozicija – tai kruvinas Aliaksandro Lukašenkos režimas seniai virto opozicija savo šalies žmonėms. Politinių kalinių išlaisvinimas, represijų pabaiga, laisvi, demokratiški rinkimai – svarbiausi žingsniai, kurių reikalauja baltarusiai. To paties reikalauja Lietuva ir visas demokratinis pasaulis“, – sakė premjerė.

Lietuva siekia toliau stiprinti spaudimą Baltarusijos režimui. Lietuva pasisako ir už ES sankcijų plėtrą.

Persekiojamiems Baltarusijos piliečiams Lietuva nemokamai išduoda nacionalines vizas, suteikia politinį prieglobstį. Ieškoma būdų toliau paprastinti migracines procedūras, lengvinti sąlygas baltarusiškiems verslams persikelti į Lietuvą.

Pažymėta, jog Lietuva suteikia medicinos pagalbą ir reabilitaciją represijų aukoms, Lietuvos universitetuose skirtos 89 stipendijos bakalauro programų studentams iš Baltarusijos, dar 20 stipendijų magistrantūros studijoms planuojama skirti šiemet.