BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė su Lenkijos užsienio reikalų ministru aptarė šalių strateginę partnerystę

Data

2021 09 06

Įvertinimas
0
Lenkija.jpg

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė susitiko su Vilniuje viešinčiu Lenkijos užsienio reikalų ministru Zbigniewu Rau.

Susitikime aptartas dvišalių santykių ir ekonominio bendradarbiavimo stiprinimas, bendrų infrastruktūrinių projektų plėtra, Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimas sprendžiant regioninio saugumo klausimus bei atremiant nelegalios migracijos iššūkius, Rytų partnerystė, Europos Sąjungos (ES) santykiai su Rusija.

Lietuvos premjerė ir Lenkijos užsienio reikalų ministras pasidžiaugė puikiais dvišaliais santykiais ir išreiškė pasiryžimą juos toliau stiprinti.

Lietuvos Vyriausybės vadovė padėkojo Lenkijai už pagalbą iš Afganistano evakuojant Lietuvai talkinusius vertėjus ir jų šeimos narius.

„Tai buvo pavyzdinis mūsų šalių kariškių ir diplomatų darbas kartu“, – sakė I. Šimonytė.

Premjerė taip pat padėkojo Lenkijai už solidarumą ir paramą nelegalios migracijos iššūkių akivaizdoje.

„Geopolitinei ir saugumo situacijai regione reikia kiek įmanoma glaudesnio Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo saugumo ir gynybos srityje“, – sakė I. Šimonytė.

Lietuvos premjerė pabrėžė, kad Baltarusijos režimas toliau kelia pavojų tiek savo piliečiams, tiek visai ES.

Susitikime taip pat aptartos grėsmės, kylančios dėl agresyvios Rusijos politikos.

Lietuvos premjerė ir Lenkijos užsienio reikalų ministras pažymėjo lenkų mažumos Lietuvoje ir lietuvių mažumos Lenkijoje svarbą stiprinant dvišalius šalių santykius.