BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė: saugome ne abstrakčią valstybės sieną, o žmones

Data

2021 06 15

Įvertinimas
1
LRVK20210615-1.jpg

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė dalyvavo Aleksandro Barausko 81-ųjų metinių minėjimo ir paminklo atidengimo ceremonijoje. Šis pasienio policininkas buvo nužudytas 1940 m. birželio 15 d. – tai yra pirmoji sovietų okupacijos auka.    

„Aleksandras Barauskas buvo nužudytas vien dėl to, kad, atlikdamas pareigą, saugojo savo Tėvynės sieną. Prabėgus daugiau nei aštuoniasdešimt metų, labai norėtųsi tvirtai sakyti, kad daugiau tokios tragedijos nepasikartos, kad pasaulis pasikeitė. Deja, galime skaudžiai prisiminti Medininkų žudynes, o šiandien ir vėl daug įtampos, grėsmių, nuolat girdime apie autoritarinių režimų, kuriems žmogaus gyvybė nėra vertybė, aukas“, – sakė premjerė.

Vyriausybės vadovė pabrėžė, kad labai svarbu, jog žuvusieji už laisvę mums niekada netaptų vien statistika, skaičiais, bet visada prisimintume jų vardus, tai, kad tai jie buvo mylimi ir mylintys žmonės, turėję savo unikalius gyvenimus. Kita vertus, Aleksandro Barausko žūtis šiandien mums dar kartą primena, kad saugome ne abstrakčią valstybės sieną, ne tik gyvybiškai svarbius geopolitinius interesus, bet ir savo šeimas, draugus, kaimynus. Valstybė – tai pirmiausia žmonės, bendruomenė, turinti bendrą atmintį, besidalijanti laiku, erdve ir patirtimi.

„Šiandien pagerbiame Aleksandrą Barauską, atlikusį savo pareigą ir žuvusį už Tėvynę. Tegul jo atminimas įkvepia ir padrąsina mus drąsiai ir iki galo atlikti savo pareigas“, – kalbėjo Ministrė Pirmininkė.