BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė pasveikino Vokietiją nacionalinės šventės proga

Data

2023 10 03

Įvertinimas
0
Vokietija Lietuva shutterstock_310518401.jpg

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė nuoširdžiai pasveikino šalį Vokietijos susivienijimo dienos proga ir palinkėjo taikos, klestėjimo ir gerovės.

Vyriausybės ir Lietuvos žmonių vardu nuoširdžiai sveikinu nacionalinės šventės – Vokietijos susivienijimo dienos proga. Prieš 33-ejus metus įvykęs Vokietijos susivienijimas prisidėjo prie totalitarinio komunizmo režimo Europoje žlugimo ir lėmė teigiamus istorinius pokyčius visame mūsų žemyne. Norėčiau šia svarbia proga palinkėti Vokietijos žmonėms taikos, klestėjimo ir gerovės.

Leiskite pasidžiaugti labai gerais dvišaliais mūsų valstybių santykiais. Esame pasirengę ir toliau kartu saugoti ir puoselėti europietiškas vertybes, siekti darnaus augimo, tarptautinės taikos ir stabilumo, taip pat stiprinti ekonominį bendradarbiavimą. Ilgametė Vokietijos ir Lietuvos žmonių bendrystė bei abipusė pagalba yra stiprybė, kurios reikia ypač sudėtingu dabartiniu laikotarpiu.

Esame labai dėkingi Vokietijai už indėlį į Lietuvos ir viso Baltijos regiono saugumą, ypač už Vokietijos sprendimą atsiųsti į Lietuvą karių brigadą. Tai neabejotinai sustiprins Lietuvą, mūsų regioną ir prisidės prie taikos Europoje kūrimo. Jūsų istorinis sprendimas siunčia aiškią žinią Rusijai: NATO gins kiekvienos narės teritoriją, suverenitetą ir niekada neleis pažeisti pagrindinių demokratijos principų. Dėl Vokietijos sprendimų Lietuva jaučiasi saugesnė.

Šokiruojančio ir brutalaus Rusijos karo prieš Ukrainą akivaizdoje kaip niekada svarbus ES ir NATO valstybių susitelkimas remiant herojiškas Ukrainos pastangas apginti ne tik savo nepriklausomybę ir teritorinį integralumą, bet ir Europos saugumo tvarką, viso demokratinio pasaulio vertybes. Didžiulė Vokietijos parama Ukrainai priartina ukrainiečius prie pergalės ir taikos. Esu tikra, kad bendromis jėgomis išsaugosime vertybėmis, tarptautinėmis taisyklėmis ir solidarumu grįstą Europos tvarką“, – sakoma Vyriausybės vadovės sveikinime.