BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė pasveikino konferencijos „Gazelė 2022“ dalyvius ir apdovanojimo laimėtojus

Data

2022 09 14

Įvertinimas
0
LRVK202209014-14.jpg

Trečiadienį Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė pasveikino smulkaus ir vidutinio verslo konferencijos „Gazelė 2022“ dalyvius ir įteikė apdovanojimą „Metų gazelei“ – sparčiausiai 2019-2021 m. augusiai nedidelei Lietuvos įmonei.

Sveikinimo kalboje premjerė išskyrė prasmingą kasmetinės konferencijos tradiciją pagerbti sėkmingiausias, skaidrumu ir atvirumu pasižyminčias įmones.

„Tai yra ne tik dėmesys smulkesnėms įmonėms, darančioms įdomius, kartais pritrenkiančius dalykus, apie kuriuos daug negirdime viešumoje. Iniciatyva išryškina ir įvairiapusiškus skaidrumo parametrus, nuo atviro bendradarbiavimo su valstybės institucijomis iki informacijos apie savo veiklą skleidimo, – būtinybių įmonei, norinčiai pelnyti šį apdovanojimą. Taip pat dalijimąsi patirtimi, labai svarbų verslui ir visai Lietuvos ekonomikai todėl, kad kartais ilgai ieškotas atsakymas būna visai šalia, nes kažkas kitas jau įveikė išbandymą, su kuriuo tenka susidurti“, – sakė premjerė I. Šimonytė.

Vyriausybės vadovė pridūrė, jog demokratinio pasaulio spaudimas agresoriui – karą Ukrainoje pradėjusiai Rusijai – šiandien turi juntamą kainą verslams ir gyventojams Lietuvoje bei likusioje Europoje, tačiau ji anaiptol nėra nepakeliama. 

„Po beveik dešimtmečio palyginti spartaus, nuoseklaus augimo, nepaisant gana menkai ekonomiką paveikusios pandemijos, galima būtų galvoti, jog tiek nepalankių aplinkybių vienu metu yra neteisingas ir žiaurus išbandymas, bet išties žiaurus išbandymas – valstybei, žmonėms, verslams – yra ten, kur vyksta karas.

Man teko matyti, kaip mes atsidūrėme 2008-2009 metų krizėje. Ir matau, kur esame dabar. Bus ir įmonių, ir žmonių, kuriems teks susidurti su daugiau iššūkių, su jais teks susidurti ir valdžios institucijoms, kurios turės atidėti planus, norėtus įgyvendinti čia pat, reikės keisti prioritetus. Lietuvos ekonomika yra maža, atvira, labai priklausoma nuo prekybos partnerių. Jeigu praėjusį kartą pasaulinio sukrėtimo pasekmes mums nemaža dalimi „importavo“ finansų sistema, šįkart tai veikiau yra prekybos kanalas ir mūsų partneriai šalyse, priklausomose nuo Rusijos energetinių išteklių ir šiandien išgyvenančiose beprecedentę transformaciją. Nepaisant to, šįkart jaučiuosi gerokai ramesnė. Akivaizdu, kad per šį laiką atsitiko daug gero. Šiandien šioje scenoje daug kalbėta apie skaitmeninę ekonomiką ir jos potencialą, per pastaruosius keliolika metų verslai ėmėsi įvairių sprendimų – investuojant ir ne tik – kurie padėjo tapti ekonomikai stabilesnei ir labiau atspariai toms sūpuoklėms, kuriose ne savo valia, bet iš dalies per savo neapdairumą atsidūrėme prieš 14 metų.

Bus sudėtingiau negu norėjome kad būtų, tačiau gąsdintis ir gąsdinti nėra pati protingiausia strategija. Surėmę pečius turime žinoti, kad šį laikotarpį įveiksime ir padarysime tai sustiprėję – kaip visuomenė ir kaip valstybė“, – kalbėjo Ministrė Pirmininkė.