BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė pasveikino geriausiai egzaminus išlaikiusius abiturientus: klauskite, ieškokite, nebijokite abejoti

Data

2022 07 26

Įvertinimas
0
1.jpg

Liepos 26-ąją Vyriausybėje pagerbti abiturientai ir profesinių įstaigų absolventai, geriausiai išlaikę brandos ir profesinio mokymo kvalifikacijos bei tarptautinio bakalaureato diplomo programos egzaminus. Mokyklą baigusius jaunuolius pasveikinusi Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė palinkėjo neprarasti drąsos ieškoti unikalaus kelio ir turtinti Lietuvą ir pasaulį savo žiniomis bei talentais.

„Klauskite, ieškokite, nebijokite abejoti, auginkite kritinį mąstymą, tačiau netapkite cinikais, ieškančiais ir gebančiais matyti tik tai, kas piktina. Tikiu, kad praturtinsite mūsų valstybę ir pasaulį savo žiniomis, talentais ir nestandartiniu mąstymu, atvirumu įvairovei ir kitoniškumui, pagarba žmogaus orumui. Mes nesirenkame laiko, kada gimti ir gyventi, tačiau galime ir turime pasirinkti, kaip elgtis su tuo laiku, kurį turime. Linkiu niekada nepamiršti, kad tikra laisvė visada keliauja kartu su atsakomybe, o gyvenimas yra kelionė, kurioje būna įvairių laikotarpių. Niekada nepraraskite vilties, kad už laikinų nesėkmių debesų visai čia pat yra skaisti pergalių saulė. Tegul gyvenimo vėjas išskleidžia Jūsų svajonių bures. Linkiu kiekvienam Jūsų didžiausios sėkmės“, – sveikinimo kalboje sakė premjerė I. Šimonytė.

Abiturientų pagerbimo renginyje pasveikinti ir septyni mokslus Lietuvoje baigę jaunuoliai iš Ukrainos, turėję palikti savo gimtąją šalį dėl karo. Jie pelnė po vieną 100 balų įvertinimą Lietuvoje laikytuose egzaminuose.

Pasak premjerės I. Šimonytės, tai yra įkvepiantis pavyzdys – šiems jauniems žmonėms pavyko parodyti savo sugebėjimus ir puikiai išlaikyti baigiamuosius egzaminus nepaisant sudėtingų išbandymų, netikėtų ir niekam nelinkėtinų likimo posūkių.

Geriausius rezultatus pasiekusius abiturientus taip pat pasveikino švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

„Ši šventė, šis mūsų susibūrimas yra padėka jums, mieli abiturientai, jūsų mokytojams, tėveliams už įdėtą darbą. Už tai, kad nepaslėpėte savo talentų, o juos kantriai auginote. Todėl jums atsiveria labai daug kelių. Išsinešate, ką esate sukaupę, – ne tik žinias, bet ir savo gebėjimus, darbštumą, atsakomybę, kūrybiškumą. Viską, ko reikia ir reikės mūsų nuolat besikeičiančiame pasaulyje. O svarbiausia – pilietiškumo jausmą. Juk esame vieni dėl kitų. Tai ypač pajutome pavasarį, kai priėmėme ukrainiečius į savo šalį, į mokyklas. Džiaugiuosi, kad kartu su Lietuvos mokiniais šiandien sveikiname ir ukrainiečius šimtukininkus, puikiai išlaikiusius Lietuvos egzaminus“, – sakė ministrė.

Šiais metais tris ar daugiau 100 balų įvertinimus egzaminuose gavo 52 bendrojo ugdymo mokyklų abiturientai. Dar 129 abiturientai gavo po du šimtukus, 749 abiturientai – po vieną šimtuką.