BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė pasveikino Belgijos Karalystę nacionalinės dienos proga

Data

2023 07 21

Įvertinimas
0
Belgija Lietuva shutterstock_332296250.jpg

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė Vyriausybės ir Lietuvos žmonių vardu nuoširdžiai pasveikino Belgijos Karalystę nacionalinės dienos proga ir palinkėjo šios šalies žmonėms sėkmės, klestėjimo bei gerovės.

„Lietuva labai vertina kaip niekada glaudžią draugystę ir bendradarbiavimą tarp mūsų šalių. Belgijos indėlis į NATO priešakinių pajėgų batalioną Lietuvoje ir į NATO Baltijos oro policijos misiją liudija tvirtą Belgijos ir Aljanso įsipareigojimą ginti mūsų bendras vertybes.

Tęsiantis šokiruojančiai ir žiauriai Rusijos invazijai į Ukrainą mūsų vienybė privalo tik stiprėti – kaip ir mūsų parama Ukrainai iki jos pergalės. Ukraina gina save ir Europos ateitį. Taip pat svarbu, kad visi, atsakingi už Rusijos karą prieš Ukrainą, būtų patraukti atsakomybėn įsteigiant Specialųjį tribunolą agresijos nusikaltimui tirti.

Labai vertiname principingą Belgijos poziciją remiant Ukrainą ir jos žmones. Drauge galime padaryti daugiau. Nors mes, ES ir demokratinės valstybės, daug nuveikėme  Ukrainos labui, tačiau svarbu, kad ir toliau darytume spaudimą Putino ir jo bendrininko Lukašenkos režimams, taikydami kuo griežtesnes sankcijas, kad užtikrintume taiką ir stabilumą regione.

Esu įsitikinusi, kad Europos saugumas negali būti ilgalaikis ir tvarus be Ukrainos, ir tikiuosi, kad dirbsime kartu, kad kuo greičiau priimtume Ukrainą į NATO. Taip pat esu įsitikinusi, kad kuo greičiau pradėtume derybas su Ukraina dėl jos narystės Europos Sąjungoje, tuo skubiau nuniokotai šaliai būtų pateiktas labai reikalingas atstatymo ir ilgalaikių reformų planas. Ukrainos žmonės būtų užtikrinti, kad mes tikrai laikome juos neatsiejama Europos ir euroatlantinės šeimos dalimi“, – sakoma Vyriausybės vadovės sveikinime.