BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė: pandemijos fone Baltijos šalių bendradarbiavimas tampa dar svarbesnis

Data

2020 12 21

Įvertinimas
0
foto BMT.JPG

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė kartu su Latvijos bei Estijos ministrais pirmininkais dalyvavo Baltijos Ministrų Tarybos (BMT) Ministrų Pirmininkų Tarybos nuotoliniame susitikime. Tai – pirmasis šio bendradarbiavimo formato susitikimas, kuriame dalyvavo Ministrė Pirmininkė. Susitikimo metu aptarti aktualiausi Baltijos šalių bendradarbiavimo COVID - 19 pandemijos suvaldymo, energetikos, transporto ir kiti klausimai.

„Viena aktualiausių sričių, kurioje bendradarbiavimo su Baltijos šalimis svarba pastaruoju metu atsiskleidė labiausiai yra bendros pastangos suvaldant COVID-19 pandemiją. Akivaizdu, kad bendrų iššūkių fone privalome glaudžiai bendradarbiauti, todėl džiaugiuosi, kad šis bendradarbiavimas bus ir toliau stiprinamas“, – sakė premjerė.

Susitikime taip pat dalyvavo Europos Komisijos narė, atsakinga už energetikos politiką Kadri Simson. Kartu su ja premjerai aptarė regionui ir visai ES aktualius klimatui neutralios ekonomikos, strateginių energetikos projektų įgyvendinimo klausimus.

Premjerė padėkojo Europos Komisijai už ilgametę paramą įgyvendinant svarbiausius regionui energetikos projektus.

Anot premjerės, vienas svarbiausių regionui energetikos projektų yra sinchronizacija su kontinentinės Europos tinklas ir šį projektą Vyriausybė sieks įgyvendinti anksčiau nei buvo numatyta.

Svarbiu diskusijos akcentu tapo nesaugi branduolinė jėgainė Astrave bei bendros Baltijos šalių ir ES pastangos užtikrinant, kad elektra iš Astravo nei tiesiogiai, nei netiesiogiai nepatektų į regiono ir ES rinką. 

„Europos Vadovų Taryba pavedė Europos Komisijai pateikti siūlymus kaip užkirsti kelią nesaugiose branduolinėse jėgainėse pagamintai elektrai patekti į ES rinką. Paprašiau Europos Komisijos imtis neatidėliotinų veiksmų tai įgyvendinant, komisarė patikino, kad tai ir bus padaryta“, - sakė premjerė. Baltijos šalys taip pat turi paspartinti darbą dėl konkrečių bendrų priemonių efektyviai užkardant Astrave pagamintos elektros patekimą į Baltijos šalių rinką.

Premjerė pabrėžė strateginę „Rail Baltica“ projekto svarbą tiek ekonominiu, tiek nacionalinio saugumo požiūriu.

2021 metais Baltijos Ministrų Tarybai pirmininkaus Lietuva, o vienu svarbiausių klausimų bus bendra trijų šalių parama Baltarusijos pilietinei visuomenei ir žmonėms.

Baltijos Ministrų Tarybos Ministrų Pirmininkų Taryba priėmė bendrą pareiškimą, kuris atspindi Baltijos valstybių pozicijas visais aktualiais trišalės darbotvarkės klausimais.