BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė padėkojo Prancūzijos Senato Pirmininkui už paramą ir solidarumą

Data

2021 12 17

Įvertinimas
1
LRVK_20211217-6.jpg

2021 m. gruodžio 17 d. Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė susitiko su Lietuvoje besilankančiu Prancūzijos Respublikos Senato pirmininku Gérard’u Larcher. Susitikimo metu aptarti Lietuvos ir Prancūzijos dvišaliai santykiai, COVID-19 pandemijos valdymo aktualijos, Europos energetinė nepriklausomybė, A. Lukašenkos hibridinė ataka prie Europos Sąjungos išorinių sienų, Rusijos keliamos saugumo grėsmės, taip pat ES atsakas į trečiųjų šalių ekonominį spaudimą.

Pasidžiaugusi intensyviais dvišaliais santykiais, I. Šimonytė padėkojo už Prancūzijos indėlį stiprinant NATO rytų flango saugumą ir informavo apie Lietuvos sprendimą dalyvauti Prancūzijos vadovaujamoje tarptautinėje operacijoje „Takuba“ (Sahelyje).

Ministrė Pirmininkė papasakojo apie Lietuvos patiriamus iššūkius atremiant Baltarusijos režimo hibridinę ataką prieš ES, režimui manipuliuojant itin jautria ES migracijos tema ir išnaudojant gyvus žmones, įskaitant  moteris ir vaikus. „Itin vertiname Europos partnerių ir Europos Sąjungos institucijų greitą reakciją, solidarumą ir praktinę paramą atremiant tokį spaudimą“, – pažymėjo I. Šimonytė.

Pasak Ministrės Pirmininkės, matydama stiprėjančias Baltarusijos režimo represijas ir drakoniškus nuosprendžius politiniams kaliniams, ES negali atsitraukti nuo savo pamatinių reikalavimų – visų politinių kalinių paleidimo ir naujų demokratinių rinkimų surengimo.

I. Šimonytė išreiškė susirūpinimą dėl Rusijos veiksmų ir karinio šantažo, nukreipto prieš Ukrainą ir Vakarus. „Negalime leisti diktatoriams manyti, jog toks elgesys apsimoka“, – pabrėžė Ministrė Pirmininkė.  

Aptarti ir santykiai su Kinija, Lietuvos patiriamas ekonominis spaudimas. Padėkojusi Senato Pirmininkui už paramą, I. Šimonytė išreiškė stiprų lūkestį, kad ES ir toliau principingai reaguos į tokius trečiųjų šalių ekonominės prievartos atvejus, kuo greičiau sukurdama atitinkamus teisinius mechanizmus. Pasak I. Šimonytės, santykiuose su Kinija ES turėtų veikti vieningai ir solidariai, prasminga diskusija įmanoma tik 27 + 1 formatu.