BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė padėkojo NATO viršūnių susitikimą organizavusių institucijų kolegoms

Data

2023 09 04

Įvertinimas
0
LRVK20230904-82.jpg

Šiandien Vyriausybės rūmuose vyko padėkos renginys NATO viršūnių susitikimą organizavusioms institucijoms. Į renginį susirinko Užsienio reikalų, Krašto apsaugos, Vidaus reikalų, Susisiekimo, Sveikatos apsaugos ministerijų, Vilniaus miesto savivaldybės, Viešųjų pirkimų tarnybos ir kitų NATO viršūnių susitikimą organizavusių institucijų atstovai, padėkos žodžius tarė Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė ir užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

„Nors dažnai norime sakyti, kad vienas ar kitas įvykis buvo istorinis, turbūt pati istorija atsakys į klausimą, kiek jis buvo istorinis ta prasme, kad pakreipė pasaulio istoriją. Mes dabar to pasakyti negalime. Tačiau galime atsakyti į klausimą, ar tai buvo istorinis įvykis mums – valstybei kaip institucijai, institucijų visumai? Be jokios abejonės, tai buvo istorinis įvykis. Tokio masto, tokio sudėtingumo, tiek įvairių sričių aprėpiančio renginio Lietuvoje dar nėra buvę“, – NATO viršūnių susitikimo mastą ir kiekvieno žmogaus indėlį pabrėžė premjerė. 

Tardama padėkos žodžius Ministrė Pirmininkė kalbėjo apie įtemptus darbus, kurių apimtys netelpa laike, iššūkius, juos įveikus ateinantį palengvėjimą ir būtinybę trumpam sustoti, apsižvalgyti bei ištarti ačiū žmonėms, kurių didesni ar mažesni darbai sukuria didžiulius įvykius.

„Džiaugiuosi, kad mums į šį padėkos renginį pavyko sukviesti žmones, kurie labiausiai prisidėjo prie NATO viršūnių susitikimo organizavimo. Nė kiek neabejoju, kad tų žmonių yra ir dar daugiau. Toks tikriausiai yra kiekvienas Lietuvos žmogus: tas, kuris laiku išvažiavo iš miesto, tas, kuris iškėlė Ukrainos vėliavą tada, kai reikėjo, tas, kuris tiesiog buvo kartu tuo metu ir prisidėjo taip, kaip galėjo prisidėti, kad šis renginys pavyktų“, – sveikindama susirinkusiuosius sakė Vyriausybės vadovė.

Premjerė kalbėjo apie laikotarpį, per kurį įvairių institucijų kolegos intensyviai planavo ir įgyvendino NATO viršūnių susitikimo scenarijų ir nuoširdžius padėkos žodžius skyrė šiai didžiulei komandai, kuri „sugebėjo ir pakankamai tiksliai įvertinti, ko ir kiek reikės, ir, nepaisant įvairių techninių ar kitų tokio masto įvykiuose neišvengiamų trikdžių, įgyvendinti sprendimus, pasiruošti renginiui už numatytą biudžetą numatytu laiku“, – sakė ji.