BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė: Maltos ordinas – svarbus Lietuvos partneris

Data

2021 07 07

Įvertinimas
2
LRVK20210707-3[1].jpg

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė susitiko su Maltos ordino ambasadoriumi Manfred Ritter von Markhof ir aptarė dvišalius santykius, ordino veiklą Lietuvoje.

Premjerė pažymėjo, kad Ordino parama Lietuvai, pradėta teikti tik atkūrus Lietuvos Nepriklausomybę, buvo neparastai svarbi mūsų valstybei ir jos žmonėms.

„Maltos ordinas – svarbus Lietuvos partneris, padėjęs įgyvendinti įvairius paramos projektus. Vertiname Maltos Ordino indėlį į socialinės gerovės stiprinimą, skurdo ir atskirties mažinimą. Maltos Ordino pagalbos tarnybos veikla Lietuvoje ypatingai vertinama ir reikalinga ne tik dėl plačiai išvystytos labdaringos veiklos, bet kuriant savanorystės kultūrą. Esame pasirengę dar labiau stiprinti mūsų ryšius“, – sakė Vyriausybės vadovė.

Ministrė Pirmininkė pasidžiaugė, kad Maltos ordinas aktyviai dalyvauja  suburtoje darbo grupėje klausimams, susijusiems su pagalbos COVID-19 ligos sukeltos pandemijos paveiktoms asmenų grupėms teikimu, koordinuoti ir spręsti. Pasitelkiant sėkmingą pavyzdį bus kuriama darbo grupė bendroms veikloms su Maltos Ordino pagalbos tarnyba vykdyti.

Susitikime buvo aptarta nelegalios migracijos per Lietuvos- Baltarusijos sieną problematika bei Maltos ordino veikla sprendžiant su nelegalia migracija susijusias problemas. Pasak premjerės, šiandien Lietuvai reikia ES ir tarptautinės bendruomenės solidarumo. Lukašenkos režimas naudoja žmones – nelegalius migrantus – kaip ginklą, kaip įrankį.

Šiuo metu Ordinas veikia 120 šalių. Lietuvoje yra apie 1500 savanorių 43 Lietuvos miestuose bei kitose vietovėse, veikia daugiau kaip 500 jaunųjų maltiečių.