BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė: Lietuvos įstojimas į ES nulėmė daug mūsų valstybės pergalių

Data

2023 05 01

Įvertinimas
0
ES LT2.jpg

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė sveikina visus žmones su Lietuvos įstojimo į Europos Sąjunga diena.   

„Šių metų gegužę minime istorinį įvykį –  Lietuvos narystę Europos Sąjungoje. Žvelgdami nuo laiko kalvos, šiandien galime drąsiai įvardinti, kad tai pats sėkmingiausias politinis ir ekonominis sprendimas, ilgam nulėmęs sėkmingą modernios valstybės raidą. 

Sugrįžę į demokratinių šalių šeimą, mes ne tik naudojamės stipriausios pasaulyje ekonominės sąjungos privalumais, žengdami dideliais ekonominės plėtros žingsniais. Mes įgijome unikalias galimybes bendraminčių tarpe kurti pilietinę visuomenę, stiprinti žmogaus teises ir laisves. 

Labai svarbu, kad Lietuva per šiuos metus įgijo didelį Europos pasitikėjimą, tad esame kviečiami ir girdimi ten, kur brėžiamos viso senojo žemyno ateities gairės, kur aptariami pamatinių vertybių klausimai. 

Visą demokratinį pasaulį stulbina antrus metus vykdoma žiauri Rusijos agresija prieš laisvą Ukrainos valstybę. Šiandien ukrainiečiai didvyriškai gina mūsų visų – europietiškas vertybes, tvirtai deklaruodami savo norą būti Europos Sąjungos dalimi. Tad Lietuva ir visos Europos Sąjungos valstybės turi toliau teikti Ukrainai visą reikiamą paramą, išlikti stipria ir vieninga galia, jėga, kuri privalo užkirsti kelią visoms imperinėms užmačioms. 

Tad švęskime Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą dieną džiugiai ir viltingai. Ji  jau nulėmė daug mūsų valstybės pergalių, esu tikra, kad ši šviesa lydės Lietuvos sėkmės istoriją ir ateityje“, – sakoma Vyriausybės vadovės sveikinime.