BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė: laisvė yra mūsų DNR

Data

2021 10 20

Įvertinimas
1
Patvarkyta .jpg

Vašingtone (JAV) Lietuvai įteiktas Tarptautinio respublikonų instituto J. McCaino Laisvės apdovanojimas. Be Lietuvos, šiais metais Laisvės apdovanojimu taip pat pagerbti demokratijos lyderiai Mianmare, Baltarusijoje ir Kuboje.

Apdovanojimas skirtas „vertinant tuos, kurie kiekvieną dieną rizikuoja savo gyvybėmis, siekiant, kad įsigyvuotų laisvė ir būtų laikomasi valstybių įstatymų raidės“. Atsiimti apdovanojimo buvo kviečiama Lietuvos Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė, tačiau premjerė ceremonijoje dalyvauti negalėjo, tad buvo paskelbtas padėkos kalbos vaizdo įrašas.

Premjerė padėkojo Tarptautinam respublikonų institutui už Lietuvos ir jos žmonių paramos baltarusių tautai įvertinimą bei paties Instituto paramą Lietuvai atgavus nepriklausomybę.

„Mums pavyko peršokti į demokratijos ir laisvės pusę – dabar mūsų eilė padėti kitiems, ištiesti palaikančią ranką jos siekiantiems. Nesvarbu, kur jie būtų – mūsų kaimynystėje Baltarusijoje, Rusijoje, Ukrainoje, Moldovoje, Sakartvele, Armėnijoje, tolimame Honkonge ar Taivane. Nes laisvė yra mūsų DNR ir, tikiuosi, kad tai niekada nepasikeis“, – pabrėžė I. Šimonytė.

Visą premjerės padėkos kalbą anglų kalba rasite čia, o lietuvių čia.

Tarptautinis respublikonų institutas Laisvės apdovanojimus teikia nuo 1995 metų. Tarp nominantų praeityje buvo Popiežius Jonas Paulius II, JAV prezidentas Ronaldas Reaganas, buvę JAV valstybės sekretoriai Henry Kissingeris, Colinas Lutheris Powellas, Condoleezza Rice, Rusijos opozicionierius Borisovas Nemcovas (po mirties), Ukrainos Maidano judėjimas, už laisvę kovojantys Baltarusijos, Venesuelos, Honkongo žmonės.

Daugiau informacijos apie apdovanojimus galima rasti čia: Freedom Award Ceremony | IRI