BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė: Japonija – svarbi Lietuvos partnerė Azijoje

Data

2021 02 11

Įvertinimas
0
Japonija Lietuva shutterstock_281716352.jpg

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė dalyvavo nuotoliniame pokalbyje su Japonijos ambasadoriumi Širu Jamasakiu (Shiro Yamasaki) ir aptarė dvišalį bendradarbiavimą.  

„Japoniją ir Lietuvą suartina ir jungia Japonijos diplomato, Pasaulio Tautų Teisuolio Čiunės Sugiharos atminimas. Praeitais metais kartu su Japonija minėjome 80-ąsias „Gyvybės vizų“ išdavimo metines. 2020 metai buvo paskelbti Čiunės Sugiharos metais. Iki pandemijos tai lėmė didėjantį turistų iš Japonijos skaičių Lietuvoje“, – sakė premjerė.

Pokalbio metu aptartas dvišalis ekonominis bendradarbiavimas. Japonija yra antra pagal dydį Lietuvos partnerė ekonomikos srityje Azijos regione. Per dešimtmetį Lietuvos ir Japonijos prekybos apyvarta išaugo šešis kartus.

Pabrėžta, kad Lietuvai svarbi Japonijos investicinė plėtra fintech, kibernetinio saugumo, kompiuterinių žaidimų industrijos, gyvybės mokslų, gamybos ir kituose sektoriuose. Lietuva taip pat lauktų Japonijos verslininkų  įsitraukimo į transporto ir logistikos projektus.

Pažymėta, jog Lietuva siekia stiprinti ES saugumo dialogą su Japonija ir kitomis bendramintėmis šio regiono šalimis.  Su šiomis valstybėmis Lietuvą vienija bendros vertybės: demokratija, įstatymo viršenybė, pagarba žmogaus teisėms ir laisvėms.

„Intensyviai ruošiamės Tokijo olimpinėms žaidynėms. Šiandien pradėti vakcinuoti žaidynėms besirengiantys sportininkai ir jų treneriai“, – sakė premjerė.

Šiemet sukanka 30 metų, kai Japonija ir Nepriklausomybę atkūrusi Lietuva atkūrė diplomatinius santykius. Tai gera proga apibendrinti bendradarbiavimą ir nubrėžti gaires strateginei Lietuvos ir Japonijos partnerystei.