BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė ir EK narys V.Sinkevičius aptarė naujausias EK iniciatyvas

Data

2021 12 17

Įvertinimas
1
LRVK_20211217-2.jpg

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė susitiko su Europos Komisijos (EK) nariu Virginijumi Sinkevičiumi ir aptarė naujausius EK pasiūlymus dėl Žaliojo kurso įgyvendinimo, atsaką į Baltarusijos režimo hibridinę ataką, ES priemones, skirtas trečiųjų šalių ekonominės prievartos veiksmams atremti, kalbėta apie Sanglaudos fondus ir dėmesį Vilniaus regionui.
 
Susitikime kalbėta apie EK pasiūlymus transporto ir energetikos srityse, kurie yra skirti ES žaliojo kurso įgyvendinimui, ir kurie numato modernizuoti ES transporto sistemą, skirti dar didesnį dėmesį pastatų renovacijai, gamtinių dujų vidaus rinkos kūrimui ir kt.
 
Lietuvos premjerė pažymėjo, kad nors situacija prie ES-Baltarusijos sienos stabilizuojasi, tačiau hibridinė ataka nėra pasibaigusi. Anot I. Šimonytės, Baltarusijos režimas yra nenuspėjamas, todėl bandymų destabilizuoti ES galimybė toliau išlieka.
 
Susitikime aptarta EK pagalba Lietuvai stiprinant sienos su Baltarusiją apsaugą bei iniciatyvos dėl ES migracijos ir prieglobsčio politikos pokyčių.