BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė I. Šimonytė pabrėžė diasporos paramos svarbą dabartinių politinių iššūkių akivaizdoje

Data

2021 12 15

Įvertinimas
1
LRVK_20211215-3.jpg

Šiandien įvyko pirmasis Lietuvos diasporos reikalų koordinavimo komisijos posėdis, jam pirmininkavo Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.  

„Labai džiaugiuosi matydama tokį gausų būrį Lietuvai ir diasporai neabejingų žmonių. Noriu padėkoti už Jūsų darbą ir indėlį stiprinant mūsų valstybę ir Lietuvos bei diasporos ryšį. Mums ypač svarbu, kad, kur bebūtume, visi jaustumėmės vienos Lietuvos dalimi“, – sakė premjerė.   

Posėdžio metu aptarta pasiekta pažanga ir nuveikti darbai, numatyti XVIII Vyriausybės programoje ir Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo plane, Lietuvos diasporos politikos strategijos „Globali Lietuva“ 2022-2030 metams projektas bei naujausios politinės aktualijos ir iššūkiai Lietuvoje.

Daugiausia dėmesio buvo skirta diskusijai apie diasporos įsitraukimą sprendžiant dabartinius politinius iššūkius, su kuriais susiduria Lietuva.
„Visada jautėme diasporos paramą kovoje dėl Lietuvos Nepriklausomybės ir stiprinant demokratines vertybes šalyje. Diasporos paramos reikia Lietuvai ir dabar, kai kovojame ne tik su besitęsiančia COVID-19 pandemija, bet ir su nedemokratinių valstybių keliamais iššūkiais“, – pabrėžė Vyriausybės vadovė.  

Aptariant nuveiktus darbus įgyvendinant Vyriausybės programą diasporos politikos srityje, pabrėžta, kad ši Vyriausybė skiria išskirtinį dėmesį diasporai ir jos įtraukimui į valstybės gyvenimą.

Posėdyje sutarta, kad toliau reikia stiprinti lituanistinį ugdymą užsienyje – vaikų  ir jaunimo ryšį su Lietuva, aktyviau dirbti įtraukiant diasporą į užsienio investicijų paiešką, užsienio turistų pritraukimą, eksporto iš Lietuvos didinimą, įgyvendinti „sugrįžtančios Lietuvos“ idėją“ ir didinti diasporos pasiekiamumą naudojant efektyvesnes komunikacijos priemones.

Aptartas užsienyje gyvenančiųjų piliečių įsitraukimas į Lietuvos gyvenimą aktyviai dalyvaujant rinkimuose Lietuvoje. Mažas aktyvumas – neįveikta kliūtis sprendžiant pilietybės išsaugojimo klausimą. Reikia visų susitelkimo, bendradarbiavimo siekiant, kad šios kliūties per kitą referendumą, sprendžiant pilietybės klausimą, nebebūtų.

Posėdžio metu pristatytas Užsienio reikalų ministerijos parengtas Lietuvos diasporos politikos strategijos „Globali Lietuva“ 2022-2030 metams projektas, kuriuo siekiama kokybinio pokyčio diasporos politikos srityje.

Lietuvos diasporos reikalų koordinavimo komisiją sudaro į diasporos politikos įgyvendinimą įsitraukusių Lietuvos Respublikos ministerijų ir įstaigų, diasporos organizacijų ir nevyriausybinių organizacijų vadovai. Jos paskirtis – užtikrinti Vyriausybės dialogą su Lietuvos diasporos organizacijomis, svarstyti ir teikti Vyriausybei pasiūlymus dėl Lietuvos diasporos politikos, Lietuvos diasporos politikos strategijos įgyvendinimo veiksmų plano ir jo vykdymo.