BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė dėkoja Čekijai už solidarumą kovojant su nelegalia migracija

Data

2021 09 07

Įvertinimas
0
ČEKAS.jpg

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė susitiko su Vilniuje viešinčiu Čekijos Respublikos užsienio reikalų ministru Jakubu Kulhaneku.

Susitikime buvo aptartos Lietuvos ir Čekijos ekonominis bendradarbiavimas ir jo stiprinimo galimybės, tarpusavio turizmo plėtros galimybės, regioninio saugumo klausimai, šalių bendradarbiavimas kovoje su nelegalia migracija, ES solidarumo svarba reaguojant į Rusijos piktavališkus veiksmus.

Premjerė I. Šimonytė padėkojo už Čekijos paramą kovojant su Baltarusijos režimo hibridine ataka, kai yra skatinami nelegalios migracijos srautai per Baltarusijos–Lietuvos sieną.

Susitikime taip pat buvo aptarta ES migracijos ir prieglobsčio politika, bei ES išorinės sienos apsaugos stiprinimo būtinybė.

Lietuvos Vyriausybės vadovė padėkojo Čekijos užsienio reikalų ministrui už jo šalies solidarumą atsiunčiant karius į Lietuvoje dislokuotą NATO priešakinių pajėgų batalioną, bei už indėlį saugant Baltijos šalių oro erdvę.

Šiais metais Lietuva ir Čekija mini diplomatinių santykių užmezgimo šimtmetį ir šių santykių atkūrimo trisdešimtmetį.