BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė dalyvavo pasirengimo Europos Vadovų Tarybai susitikime

Data

2021 03 25

Įvertinimas
0
LRVK_20210325-7.jpg

Premjerė šiandien dalyvavo nuotoliniame susitikime su Europos Komisijos Pirmininke Ursula von der Leyen ir Europos liaudies partijai priklausančiais Europos Sąjungos vyriausybių vadovais, skirtame pasirengti  Europos Vadovų Tarybos vaizdo konferencijai.

Daugiausia dėmesio skirta vakcinavimo Europos Sąjungoje procesams ir spartinimo būdams aptarti. Lyderiai išreiškė paramą Europos Komisijos tvirtai pozicijai derybose su vakcinų tiekėjais, siekiant kontraktinių įsipareigojimų laikymosi, patikimo ir skaidraus tiekimo. Taip pat sutarta įgyvendinti žaliojo sertifikato sistemą, kuri apimtų skiepijimo ir kitą informaciją, reikalingą saugiam kelionių ES vidaus rinkoje organizavimui.   
 
Ministrė Pirmininkė pabrėžė patikimo vakcinų tiekimo poreikį, kuris būtų grindžiamas prisiimtais įsipareigojimais, ir paragino ES valstybes nares koordinuoti komunikaciją dėl vakcinų saugumo, remiantis Europos vaistų agentūros ekspertize. Ji pažymėjo, kad Lietuva remia solidarumu grindžiamas pastangas laikinai sustiprinti vakcinų tiekimą į labiausiai COVID-19 paveiktas valstybes nares, panaudojant vakcinų rezervus, sukauptus lėčiau skiepijančiose šalyse.

„Remiame  Europos Sąjungos apsirūpinimo vakcinomis mechanizmą ir Europos Komisijos pastangas sustiprinti tiekimą. Būtina laikytis sutartinių įsipareigojimų su valstybėmis narėmis ir atkurti piliečių pasitikėjimą Europos Sąjungoje patvirtintomis vakcinomis“, – pažymėjo premjerė.
 
Europos Komisijos Pirmininkė pristatė „žaliojo sertifikato“ sistemos įgyvendinimo eigą ir Komisijos siūlymus dėl vakcinų tiekimo antrajame ketvirtyje. Labai palankiai įvertintas planuojamas JAV prezidento Joe Bideno dalyvavimas nuotoliniame EVT susitikime ir pasikeista nuomonėmis dėl santykių su Turkija.  
 
Susitikime dalyvavo EK vadovė Ursula von der Leyen, didžiausios Europos Parlamento frakcijos pirmininkas Manfredas Weberis, tarp dalyvaujančių – Slovėnijos, Latvijos, Kroatijos, Bulgarijos premjerai, Austrijos kancleris bei Airijos vicepremjeras.
 
Lietuvos premjerė susitikime dalyvavo Europos liaudies partijos pirmininko D. Tusko kvietimu.