BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė Bratislavoje susitiko su Slovakijos Ministru Pirmininku Ľudovit Odoru

Data

2023 05 29

Įvertinimas
0
LRVK20230529-4.jpg

Darbo vizitą Slovakijoje pirmadienį pradėjusi Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė susitiko su šalies Ministru Pirmininku Ľudovit Odoru, su kuriuo aptarė regioninį saugumą, paramą Ukrainai, pasirengimą NATO viršūnių susitikimui Vilniuje, atsparumo hibridinėms grėsmėms svarbą. 

„Kaip bendramintės sąjungininkės, Lietuva ir Slovakija gerai supranta Ukrainos kovos prasmę ir būtinybę jai padėti šį karą laimėti, o taip pat – užtikrinti, jog Rusija atsakytų už agresijos nusikaltimą ir įvykdytus karo nusikaltimus. Nors Rusijos lūkesčiai, jog Vakarai pristigs valios atsakyti į agresiją žlugo, Kremlius neatsisakys ekspansionizmo politikos ir išliks ilgalaike grėsme NATO. Todėl turime ir toliau stiprinti aljansą – viliuosi, jog viršūnių susitikimo Vilniuje sprendimai prie to reikšmingai prisidės“, – sakė premjerė I. Šimonytė. 

Rusija yra ilgalaikė grėsmė NATO ir nestabilumo kurstytoja regione, pridūrė Lietuvos Vyriausybės vadovė, todėl mūsų parama Ukrainai, atliepiant būtiniausius ir skubius jos gynybinius poreikius bei reikiamas paramos apimtis, išlieka ypač svarbi. 

Kol teisingumas nebus įgyvendintas, gausybės nusikaltimų liudininkais tapę ir artimuosius praradę ukrainiečiai nejus, jog karas iš tikrųjų baigtas, pabrėžė premjerė. Todėl reikalinga bendromis pastangomis siekti tarptautinės Rusijos atsakomybės už agresijos ir karo nusikaltimus Ukrainoje. 

Susitikime I. Šimonytė ir L. Odoras aptarė būsimą NATO viršūnių susitikimą Vilniuje, pažymėdami veiksmingą atgrasymą kaip būtiną sąlygą tvariai taikai. NATO narių finansiniai įsipareigojimai gynybos stiprinimui taip pat turi atliepti iššūkių keliantį geopolitinį kontekstą, pridūrė premjerė. 

Lietuvos premjerė išreiškė lūkestį, jog aljanso lyderių susitikime Vilniuje Ukrainos ir NATO bendradarbiavimas įgis kokybiškai naują pobūdį, matant Ukrainos pažangą siekiant euroatlantinės integracijos ir atsižvelgiant į paties aljanso saugumo interesus. 

Susitikime Lietuvos ir Slovakijos premjerai aptarė demokratinių visuomenių atsparumo hibridinėms grėsmėms stiprinimą, Rusijos pastangas pasitelkiant dezinformaciją silpninti ES šalis, taip pat – būtinybę kiek įmanoma mažinti priklausomybę nuo nedemokratinių režimų išteklių.