BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė aptarė Lietuvos ir Švedijos dvišalius santykius

Data

2021 03 22

Įvertinimas
0
Švedija Lietuva shutterstock_276969899.jpg

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė dalyvavo nuotoliniame pokalbyje su Švedijos ambasadore Inger Buxton ir aptarė pandemijos valdymą bei dvišalius santykius. 

„Lietuvoje vakcinavimo procesą stabdo tik nepakankamos tiekimo apimtys. Baltijos Ministrų Tarybos susitikime sutarėme, kad reikėtų vengti vakcinų sandėliavimo Europos Sąjungoje (ES) ir efektyviau laikinai paskolinti nepanaudotus kiekius toms šalims, kurios šiuo metu atsargų neturi. Taip pat labai svarbi bendra ES komunikacija apie vakcinų saugumą ir efektyvumą. Nekoordinuota „AstraZeneca“ stabdymo ES banga pakenkė vakcinavimo reputacijai“, – sakė premjerė.

Konstatuota, kad Švedijos ir Lietuvos Vyriausybių prioritetuose daug sąlyčio taškų: žaliasis kursas, žmogaus teisių ir lyčių lygybės klausimai, demokratijos plėtra. Pasak I. Šimonytės, turime skatinti mūsų visuomenių ryšius, kultūrinius mainus, priminti istorinius sąlyčio taškus.

Pabrėžta, kad saugumo aplinka regione tebėra įtempta, o Rusija išlieka didžiausias saugumo iššūkis regionui bei visai euroatlantinei bendruomenei.

Premjerė per pokalbį taip pat pabrėžė Astravo atominės elektrinės problematiką – šiame projekte vyrauja politiniai interesai, nustelbdami branduolinės saugos ir aplinkosaugos argumentus, neatsižvelgiama į Baltarusijos žmonių bei kaimyninių valstybių teisę į saugią aplinką. Būtina išlaikyti bendrą Vakarų valstybių politiką dėl režimo pasmerkimo, izoliavimo, atsakomybės už nusikaltimus.