BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė apie Europą: tai mūsų namai, kuriuose mūsų unikalumas tik stiprėja, o įvairovė išsiskleidžia vienovėje

Data

2023 05 09

Įvertinimas
0
LRVK20230509-11.jpg

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė šiandien dalyvavo Europos dienai skirtoje iškilmingoje Europos Sąjungos vėliavos pakėlimo ceremonijoje. Premjerė sveikindama renginio dalyvius priminė Europos dienos ištakas, senojo žemyno patirtas istorijos pamokas ir iššūkius, su kuriais Europa susiduria šiandien.

„Europos diena išaugo iš Roberto Schumano svajonės apie bendrystę, kuri stipresnė už praeities nuoskaudų žaizdas, apie vienybę, kuri ne naikina savitumą, o padeda įvairovei skleistis, paremiant ir papildant vienam kitą“, – apie Prancūzijos užsienio reikalų ministro R. Šumano inicijuotą ir Europos Sąjungos pamatu tapusią Šumano deklaraciją kalbėjo premjerė ir susirinkusiesiems priminė esmines Europos Sąjungos vertybes – laisvę, demokratiją, žmogaus teisių ir teisės viršenybę.

„Nors Europoje daug kalbama apie istoriją, jos pamokos vis tiek išmokstamos per vėlai. Ekonomiškai sustiprėjusi ir savimi besigrožinti Europa netrukus pamiršo, kad laisvė ir demokratinės vertybės nėra savaime duoti dalykai, nėra savaime suprantamos, bet turi būti ginamos ir atnaujinamos kiekvieną mielą dieną. Taip pat ir tai, kad autoritarinių režimų vilionės „beveik nemokamu sūriu“ – dujomis, nafta, investicijomis į strateginius objektus ar nekilnojamąjį turtą dažniausiai veda tik į „pelėkautus“, o tai yra – pražūtinga priklausomybė“, – pavojus Europos demokratijai išryškino Vyriausybės vadovė.

Premjerė pabrėžė, kad Europos istorijoje esama įvykių (Sakartvelo puolimas, Krymo aneksija), į kuriuos nebuvo laiku ir tinkamai sureaguota, o praeities klaidos turi būti ištaisytos. Ministrė Pirmininkė kalbėjo apie Europos Sąjungos ateitį ir lyderystę, kurios turi imtis senasis žemynas pasauliui sprendžiant sudėtingas problemas.

„Jei norime, kad Europa stiprėtų ir įveiktų visus sudėtingus iššūkius, visi turime įtemptai darbuotis ir tapti atrama ir paskata vieni kitiems. Šiandien daug tenka kalbėti apie ginkluotą pasipriešinimą agresoriams ir tironams, tačiau ne mažiau svarbu siekti proveržio mokslo, inovacijų srityje, stiprinti skaitmeninę ir žaliąją darbotvarkes ir tokiu būdu tapti tikrai nepriklausomais“, – akcentavo I. Šimonytė.

„Šiandien švenčiame Europą  –  tai mūsų namai, kuriuose  mūsų unikalumas tik stiprėja, o įvairovė išsiskleidžia vienovėje. Ukrainiečiai savo didvyriškumu, savo kūnais šiandien gina Europą nuo rusiško imperializmo, kurio žiaurumo apraiškos Ukrainoje nedera nei su civilizacija, nei su žmogiškumu. Tai kiekvieną iš mūsų įpareigoja branginti ir kovoti už Europą toje vietoje, kurioje esame, ir tomis priemonėmis, kurias dabar turime“, – savo kalbą apibendrino Ministrė Pirmininkė.

Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės kalba 2023 m. gegužės 9 d. Europos dienos minėjimo renginyje