BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjerė: agresorius turi būti nugalėtas Ukrainoje, jei norime užkirsti kelią kruvinoms tragedijoms Lietuvoje

Data

2023 07 31

Įvertinimas
0
LRVK20220731-43.jpg

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė šiandien, minint 32-ąsias Medininkų žudynių metines, taria žodžius anuomet nužudytų Lietuvos pasienio pareigūnų atminimui.

„Šiandien Medininkų gynėjų auka sunoksta naujomis prasmėmis. Tai buvo to paties karo, kuris šiandien įsiplieskęs Ukrainoje, epizodas.  Deja, labai dažnai valstybės laisvė ir stiprybė auga didvyrių krauju palaistytoje dirvoje. Agresorius turi būti sustabdytas ir nugalėtas Ukrainoje, jei norime užkirsti kelią kruvinoms tragedijoms Lietuvoje“, – pabrėžė Ministrė Pirmininkė.

Premjerė taip pat pasidžiaugė Lietuvos valstybės sienų apsaugos pokyčiais, pažymėjo, kaip sustiprėjo mūsų valstybė nuo to laiko, kai Medininkuose aidėjo agresorių šūviai ir pastebėjo, kad to nebūtų įvykę, jei daugybė žmonių, rizikuodami savo gyvybėmis, nebūtų atlikę savo misijos kovoje dėl laisvės.

1991 m. liepos 31 d. sovietų OMON įvykdė Medininkų pasienio punkto užpuolimą, per kurį buvo nužudyti šeši iš aštuonių tą naktį dirbusių Lietuvos pasieniečių, dar vienas pareigūnas dėl patirtų sužalojimų mirė ligoninėje.