Premjeras: Vyriausybė pasirengusi aktyviai bendradarbiauti su Europos Komisija
Data
2019 12 20
Įvertinimas

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su Europos Komisijos nariu Virginijumi Sinkevičiumi, kuris atsakingas už aplinkos, vandenynų ir žvejybos portfelį,
Susitikimo pradžioje premjeras pasveikino naująjį EK komisarą su darbo pradžia ir sakė neabejojąs, kad lietuviškas balsas bus aiškiai girdimas ir savo iniciatyvomis jis prisidės prie ES stiprinimo.
„Lietuvos prioritetai ES išlieka nuoseklūs – vidaus rinkos gilinimas, sąžiningas susitarimas dėl ES biudžeto, infrastruktūros projektų įgyvendinimas, Europos Sąjungos išorinės sienos apsauga. Pasisakome už vieningą, solidarią Europą, orientuotą į piliečiams svarbių problemų sprendimą“, – pabrėžė Vyriausybės vadovas.
S.Skvernelis akcentavo, kad 2020 metų valstybės biudžetas patvirtintas atsižvelgiant į ES rekomendacijas. Didžiausia dalis skirta socialinės apsaugos sričiai – 6 200 mln. eurų, augimas 771 mln. eurų. Didinamos pensijos ir vaiko pinigai, įvedamas automobilių taršos mokestis. Tikimasi, kad Europos Komisija šalies ataskaitoje įvertins, jog atsižvelgta į daugiametes jos rekomendacijas ir laikomasi fiskalinės drausmės reikalavimų.
Premjeras akcentavo, kad Lietuva remia EK siūlomą ambicingą „Žaliąjį susitarimą“ ir tiksi, jog ES bus pasiektas bendras susitarimas. Privaloma numatyti deramus resursus „Žaliajam susitarimui“ įgyvendinti. Taip pat pastebėta, jog Lietuvos žemės ūkio sektorius yra pasirengęs mažinti CO2 emisijas, bet to negalės padaryti, jeigu tiesioginės išmokos toliau išliks diskriminuojančios. Sanglaudos politika yra esminės svarbos, jeigu norime užtikrinti žaliąją transformaciją.
Premjero teigimu, tikimasi aktyvių Europos Komisijos veiksmų, kad būtų užtikrinti aukščiausi aplinkosaugos ir saugos standartai kaimyninėse šalyse vystomiems branduolinės energijos projektams, kaip pažymėta gruodžio 12 d. Europos Vadovų Tarybos išvadose. ES rinka turi būti apginta nuo „nešvarios elektros“ importo.
Europos komisaro V.Sinkevičiaus manymu, Europos Komisija teigiamai vertina nuo kitų metų Lietuvoje įvedamą automobilių registracijos papildomą mokestį, taip pat, labai svarbu patvirtinti Nacionalinį energetikos ir klimato srities veiksmų planą, kuris taps įrankiu Lietuvoje įgyvendinti Europos Komisijos inicijuotą „Žaliąjį susitarimą Europai“.