BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras tikisi prekybos ir krovinių srautų su Kinija augimo

Data

2017 11 27

Įvertinimas
1
IMG_8825.jpg

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sudalyvavo Kinijos ir Centrinės bei Rytų Europos valstybių viršūnių susitikime Vengrijoje. Premjeras pabrėžė, kad Lietuva yra suinteresuota tolesne Europos Sąjungos ir Kinijos santykių plėtra, ypač transporto ir logistikos srityje.

„Lietuva vertina 16+1 platformą kaip papildomą postūmį siekiant stiprinti partnerystę ir plėtoti glaudesnius ekonominius ir prekybinius saitus. Išskirčiau šiuos Lietuvos prioritetus Centrinės ir Rytų Europos bei Kinijos bendradarbiavimo srityje – pirma, tai transporto ir logistikos sektorius, antra – žemės ūkis, trečia – finansinių paslaugų ir e-komercijos sritys“, – sakė S. Skvernelis. 

Ministras pirmininkas išreiškė viltį, kad bendra politinė valia plėsti bendradarbiavimą transporto ir logistikos srityje lems krovinių, prekybos apimčių augimą.

Premjeras viršūnių susitikime akcentavo, jog Lietuva pasižymi itin gerai išplėtota transporto paslaugų ir geležinkelių infrastruktūra. „Ypatingas vaidmuo dėl geografinės padėties tenka Klaipėdos uostui, kuris yra Europos ir Azijos transporto srautų ašyje. Todėl Lietuvos Vyriausybė inicijuoja didelės apimties Klaipėdos uosto plėtrą”, – teigė S. Skvernelis. 

Kalbėdamas apie bendradarbiavimą Žemės ūkio srityje premjeras pabrėžė, kad Lietuva siekia nuoseklaus gilesnio bendradarbiavimo su Kinija, todėl 2018 metų gegužę didžiausios regione maisto ir žemės ūkio produktų parodos „Agrobalt“ metu Lietuva surengs 16+1 žemės ūkio ministrų susitikimą. 

S. Skvernelis taip pat pažymėjo, kad be bendrų ekonominių interesų, būtent kultūrinis bendradarbiavimas ir žmonių kontaktai yra stiprių tarpusavio ryšių atspindys. Todėl premjeras pakvietė renginyje dalyvavusių šalių atstovus ir jų atstovaujamų šalių žmones apsilankyti Lietuvoje, kai kitais metais švęsime modernios valstybės šimto metų sukaktį. 

Po Kinijos ir Centrinės bei Rytų Europos valstybių viršūnių susitikimo pasirašytas dvišalis Lietuvos ir Kinijos Susitarimo memorandumas dėl bendradarbiavimo pagal šilko kelio ekonominės juostos ir XXI a. jūrų šilko kelio iniciatyvą. Susitarimo memorandumas apima transportą, logistiką, infrastruktūrą, technologijų inovacijas ir kitas sritis. Iš Lietuvos pusės susitarimo memorandumą pasirašė susisiekimo viceministras Ričardas Degutis.