BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras: tęsime aktyvų Baltijos šalių dialogą ir ateityje

Data

2018 12 17

Įvertinimas
1
BMT.jpg

Vilniuje įvyko Baltijos Ministrų Tarybos baigiamasis šių metų susitikimas, kuriame Lietuvos premjeras Saulius Skvernelis, Latvijos premjeras Māris Kučinskis ir Estijos premjeras Jüris  Ratas aptarė tolesnes bendradarbiavimo perspektyvas. 
„Labai vertinu aktyvų mūsų šalių dialogą ir bendras pozicijas. Ypač norėčiau išskirti pasiektą susitarimą dėl Baltijos valstybių sinchronizacijos su Europos kontinentiniais tinklais.  Šiandienos susitikime aptarėme Baltijos šalių bendradarbiavimą gynybos srityje, džiugu, kad visi vykdome pasižadėjimą skirti 2 proc. BVP gynybai. Saugumo klausimai mums ir toliau išlieka prioritetiniai“,- sakė premjeras S.Skvernelis. 
Susitikimo metu taip pat išsakyti ketinimai aktyviau bendradarbiauti krizių valdymo srityje, nes šiandien nė viena Europos šalis nėra apsaugota nuo kibernetinių ar informacinių grėsmių. Sutarta papildomą dėmesį skirti regiono oro gynybos sprendimų įgyvendinimui.
Pasak S.Skvernelio, Baltijos šalys – Europos Sąjungos sėkmės pavyzdys. Tai pasiekta tiek ES finansinės paramos priemonėmis, tiek vykdant atitinkamas reformas. Naujosios ES daugiametės finansinės programos kontekste Lietuva sieks pilnos konvergencijos visose srityse. Pagrindiniai valstybės interesai: Sanglaudos politika, kaimo plėtra ir tiesioginės išmokos, Ignalinos AE uždarymo finansavimas ir tinkamas dėmesys ES išorės sienų apsaugai.
Premjeras S.Skvernelis akcentavo, kad Projektas „Rail Baltica“ yra prioritetinis Lietuvai. Bendras ambicingas tikslas – sujungti mūsų regiono geležinkelių infrastruktūrą su kontinentine Europa. „Rail Balticą“ čia matoma kaip jungtis tarp Varšuvos ir Helsinkio, kuri sujungs visas Baltijos šalių sostines.

Taip pat aptartas laiko kaitaliojimo klausimas, Lietuva, atsižvelgdama į savo gyventojų nuomonę dėl laiko sukiojimo atsisakymo, aktyviai veikė šiuo klausimu ES lygiu. Tikimasi, kad sprendimai ES lygiu bus priimti ir 2021 m. bus atsisakyta laiko kaitaliojimo. Su Latvijos ir Estijos premjerais sutarta ateityje koordinuoti bendrus veiksmus dėl laiko zonos ir siekti bendro sprendimo.
Ministras Pirmininkas S.Skvernelis dar kartą padėkojo  Baltijos valstybių kolegoms bei delegacijoms už bendradarbiavimą ir palinkėjo Latvijai sėkmės kitais metais pirmininkaujant Baltijos Ministrų Tarybai.
Po susitikimo pasirašytas Baltijos Ministrų Tarybos Ministrų Pirmininkų Tarybos Bendras pareiškimas, kuris atspindi bendras pozicijas visais trišalės darbotvarkės klausimais.

Bendras Baltijos Ministrų Tarybos Ministrų Pirmininkų Tarybos pareiškimas (en)