BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras susitiko su valstybės kontrolieriumi

Data

2017 01 04

Įvertinimas
1
Nuotr. Adomas Mickevičius | LRVK
Nuotr. Adomas Mickevičius | LRVK

Šiandien Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su valstybės kontrolieriumi Arūnu Dulkiu.

Premjeras pristatė pagrindinius naujosios Vyriausybės tikslus ir siekius, tarp kurių – į rezultatus orientuotas strateginis darbų planavimas, monitoringas, su rezultatais susietas valstybės biudžeto planavimas.

Vyriausybės vadovas patikino, kad paraleliai bus įgyvendinama viešojo sektoriaus reforma siekiant bendrųjų funkcijų optimizavimo ir veiklos efektyvumo. S. Skvernelio žodžiais, kita svarbi sritis – efektyvus valstybės turto valdymas bei resursų naudojimas, kam taip pat bus skiriamas ypatingas dėmesys.

Valstybės kontrolieriaus teigimu, nors programinio biudžeto modelis Lietuvoje iš esmės yra sukurtas, tačiau biudžeto valdysena dar nėra pakankamai orientuojama į rezultatus, valstybės investavimo efektyvumas nėra pakankamas, o tai trukdo siekti ilgalaikio valstybės finansų tvarumo.

A. Dulkys akcentavo, kad reikšmingų sisteminių problemų šalies finansų ir turto valdyme sprendimas yra viso viešojo sektoriaus užduotis, savo ruožtu aukščiausioji audito institucija yra pateikusi rekomendacijas, kaip tobulinti biudžeto valdyseną, šalies investicijų  planavimą bei vykdymą ir kitas sritis.

Valstybės kontrolė palaiko Vyriausybės iniciatyvą tobulinti viešojo sektoriaus institucijų veiklos reglamentavimą, efektyvinti valstybinių įmonių  administravimą. Pasak A. Dulkio, šiais klausimais aukščiausioji audito institucija su Vyriausybe ne tik dalinsis atliktų auditų rezultatais, tačiau  partnerystės principais teiks reikalingą ekspertinę paramą.