BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras: siekiame paspartinti leidimo lietuviškų pieno produktų eksportui į Kiniją išdavimą

Data

2015 11 25

Įvertinimas
1
Nuotr. Adomas Mickevičius | LRVK
Nuotr. Adomas Mickevičius | LRVK

Trečiadienį Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius susitiko su Kinijos Liaudies Respublikos premjeru Li Keqiangu. Susitikimo metu aptarti dvišaliai santykiai, valstybių bendradarbiavimas „Kinija+16“ formatu, taip pat prekybiniai ir ekonominiai santykiai.

„Kinija – tai Lietuvos strateginė partnerė Azijoje. Mūsų Vyriausybės tikslas – plėsti ir gilinti politinį ir ekonominį dialogą tarp mūsų valstybių, atrasti naujas nišas verslui ir kontaktams tarp žmonių“, – kalbėjo premjeras A. Butkevičius.

Susitikimo su Kinijos premjeru metu Lietuvos Ministras Pirmininkas iškėlė klausimą dėl lietuviškų pieno produktų eksporto į Kiniją. „Mums labai svarbu, kad Kinijos sertifikatai lietuviškiems pieno produktams būtų gauti kaip įmanoma greičiau. Taip pat esame pasirengę priimti jūsų ekspertus ir pradėti derybas dėl jautienos produkcijos eksporto į jūsų šalį“, – sakė Lietuvos Vyriausybės vadovas.

Kinijos premjeras pažymėjo, kad labai vertina Lietuvos Ministro Pirmininko A. Butkevičiaus asmeninį indėlį gerinant dvišalius Lietuvos ir Kinijos santykius ir pridūrė, kad jų šalies rinkai reikalinga saugi ir geros kokybės produkcija. „Tokią produkciją gamina Lietuva“, – teigė Li Keqiangas.

Vyriausybės vadovas A. Butkevičius pažymėjo, jog pernai Lietuvos eksportas į Kiniją augo 16 procentų, o per pastaruosius kelerius metus dvišalė prekyba išaugo keturgubai. „Kelios Kinijos kompanijos šiemet pradėjo veiklą Lietuvoje, todėl matome didelį potencialą ir investicijų srityje, ypač pasinaudojant „Vieno kelio, vienos juostos“ iniciatyva“, – teigė Ministras Pirmininkas.  

Lietuva transporto paslaugų sektoriuje galėtų tapti Kinijos prekių ir krovinių srautų paskirstymo centru Rytų Europoje. Tam  pasitarnautų  intermodaliniai terminalai, konteineriniai  traukiniai „Saulė“, „Šeštokai Express“ bei „Vikingas“ ir Klaipėdos uostas. Lietuvos Vyriausybės vadovas pasiūlė Kinijos verslininkams pasinaudoti esama infrastruktūra.

Toliau kalbėdamas apie verslo aplinką Lietuvoje, premjeras atkreipė dėmesį į tarptautinius šalies reitingus. „Pasaulio banko atlikti vertinimai liudija pozityvius pokyčius – Lietuva pagal laisvės indeksą užsiimti ekonomine veikla reitinguojama 15-oje vietoje“, – akcentavo Vyriausybės vadovas.

Susitikime pažymėta, jog Kinijos vicepremjero Gaoly Zhang vizitas praėjusią vasarą liudija apie tarpvalstybinių santykių dinamiką. „Vertiname stiprėjančius tarpusavio ryšius, Lietuvoje taip pat lauktume Kinijos žemės ūkio ministro“, – pabrėžė Lietuvos premjeras ir paprašė paspartinti lietuviškų pieno ir mėsos produktų eksporto į Kiniją galutinio leidimo išdavimą.