BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras ragina Seimą peržiūrėti sprendimą dėl Laisvės premijos skyrimo Vytautui Landsbergiui

Data

2015 11 28

Įvertinimas
1
Lietuva.jpg

Šią savaitę Seimas nepritarė Laisvės komisijos sprendimui skirti Laisvės premiją buvusiam Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio lyderiui, buvusiam Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo pirmininkui Vytautui Landsbergiui.

Penktadienį,  baigęs darbo vizitą Kinijoje ir detaliau susipažinęs su esama situacija, Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius pareiškia nepritariantis Seimo sprendimui neskirti Laisvės premijos Vytautui Landsbergiui.

Anot premjero A. Butkevičiaus, niekas negali nuvertinti ar paneigti itin reikšmingo Sąjūdžio įkūrėjo V. Landsbergio vaidmens siekiant Lietuvos laisvės ir atkuriant  valstybingumą. „Visi politikai, nepaisant partijų programų ir ideologinių skirtumų, savo sprendimus turi grįsti ne emocijomis, o vadovaudamiesi istoriniu sąmoningumu ir objektyviais mūsų laisvės kovos faktais“, – teigia Vyriausybės vadovas.  

„Neužilgo minėsime rūsčiąją  Sausio 13 - ąją, nuo tos mūsų išbandymų dienos prabėgo jau 25-eri  metai.  Pasitikime šią dieną susitelkę ir vieningi – kaip nepriklausomybės gynimo barikadose. Pademonstruokime  įgytą politinę brandą. Apmąstykime nueitą laisvės kelią ir deramai pagerbkime valstybingumo kūrėjus“, – pabrėžia Ministras Pirmininkas.     

Vyriausybės vadovas A. Butkevičius kreipėsi į Seimo valdybą, ragindamas parlamento narius atsisakyti subjektyvumo bei nereikalingo politikavimo, ir paragino Seimą sugrįžti prie šio klausimo sprendimo.