BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras ragina paversti nuniokotus Ukrainos regionus pavyzdiniais

Data

2018 04 12

Įvertinimas
1
IMG_0686.jpg

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis atidarė Kijevo saugumo forumą „Regioninis bendradarbiavimas: suvienyti bendrų tikslų“.

Premjeras ragino Europos Sąjungos valstybes ne tik teikti paramą ir pagalbą Ukrainai, bet ir investuoti į nuo konflikto nukentėjusius šalies regionus.

„Tokiuose miestuose, kaip Avdijivka, investicijų laukia keliai, gyvenamasis sektorius, infrastruktūra. Tai būtų investicijos į demokratiją ir antipropagandinis žingsnis, kuris ypač svarbus žmonėms, likusiems okupuotose teritorijose. Todėl kviečiu paversti pafrontės regioną pavyzdiniu investicijų rezultatu“, – sakė premjeras.

Savo kalboje premjeras taip pat gyrė Ukrainos karių ryžtą, drąsą ir nusiteikimą kovoti už demokratiją šalyje. S. Skvernelis ragino saugoti karių bei civilių gyvybes.

S. Skvernelis taip pat pažymėjo, kad be regioninio bendradarbiavimo stiprinimo neįsivaizduojama sėkminga Ukrainos raida ir integracija į Vakarus. Premjero teigimu, ypač svarbu stiprinti Lietuvos, Ukrainos ir Lenkijos ryšius.

„Darysiu viską, kad niekam nepavyktų įkalti pleišto tarp Lietuvos ir Lenkijos. Nuoširdžiai tikiu tvaria mūsų šalių partneryste. Esu įsitikinęs, kad turėtume stiprinti regioninį Lietuvos-Lenkijos-Ukrainos bendradarbiavimą. Tai diktuoja mūsų saugumo interesai. Džiaugiuosi mūsų puikiai besiklostančiais santykiais su Lenkija ir Baltijos valstybėmis Estija ir Latvija. Naują dimensiją pasiekė mūsų santykiai su didžiausia ES valstybe Vokietija, kuri reikšmingai prisideda prie mūsų regiono saugumo“, – kalbėjo premjeras.