BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras po susitikimo su Kinijos Prezidentu: atsiveria vartai į sparčiausiai augančią pasaulio ekonomiką

Data

2015 11 26

Įvertinimas
1
_MG_0909.jpg

Baigdamas darbo vizitą Kinijoje, Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius šiandien kartu su Vidurio bei Rytų Europos šalių vyriausybių vadovais dalyvavo susitikime su Kinijos Liaudies Respublikos Prezidentu Xi Jinpingu.

Susitikimo metu buvo aptariamas daugiašalis politinis, ekonominis ir prekybinis bendradarbiavimas, investicijų perspektyvos tiek Europoje, tiek ir Kinijoje. Visos susitikimo šalys sutarė, kad „Kinija+16“ formatas tarnauja kaip platforma, sėkmingai stiprinanti ne tik Europos valstybių ryšius su Kinija, bet ir skatinanti tarpusavio bendradarbiavimą – pastaraisiais metais visų 16 formate dalyvaujančių šalių interesų laukas smarkiai išsiplėtė. 

„Šiandien kartu su Kinijos Prezidentu ir kolegomis iš Vidurio bei Rytų Europos valstybių kalbėjome, jog bendradarbiavimas „Kinija+16“ formatu įgauna pagreitį ir jau leidžia raškyti pirmuosius vaisius, ypač pasinaudojant 40 milijardų dolerių vertės investicine „Vienos juostos, vieno kelio“ iniciatyva“, – sako premjeras A. Butkevičius ir pabrėžia, kad šio vizito metu pasirašyti susitarimai Lietuvą leis traktuoti kaip strateginę partnerę „Šilko kelio“ iniciatyvoje. 

„Pasirašyti susitarimai tarp Kinijos korporacijos „China Merchants Group“ (CMG) ir Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos bei Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos Lietuvai leis tapti  Kinijos prekių ir krovinių srautų paskirstymo centru Rytų Europoje, tam pasitarnaus ne tik Klaipėdos jūrų uostas, bet ir intermodaliniai terminalai bei konteineriniai traukiniai,“ – sako Ministras Pirmininkas. 

Premjero teigimu, plečiantis interesų laukui, Lietuva ir Kinija atranda vis naujų galimybių dirbti ir kurti drauge, o tai Lietuvai ir mūsų šalies produkcijai atveria vartus į sparčiausiai augančios pasaulio ekonomikos rinką.