BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras: mūsų valstybes sieja ne tik geografinė kaimynystė

Data

2018 06 03

Įvertinimas
1
sauliaus-skvernelio-susitikimas-su-mateusz-morawiecki-5aa231129d310[1].jpg

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis Mažeikių naftos perdirbimo gamykloje „Orlen Lietuva“  susitiko su Lenkijos Ministru Pirmininku Mateusz Morowiecki ir  aptarė dvišalius santykius, kitus Lietuvos ir Lenkijos valstybėms svarbius klausimus.
Premjeras akcentavo, jog Lietuvos Respublikos Vyriausybė nuo savo kadencijos pradžios skiria itin didelį dėmesį santykiams su Lenkija ir pasidžiaugė intensyviu dialogu su Lenkijos Vyriausybe,  Ministro Pirmininko Mateuszo Morawieckio vizitais Lietuvoje.
„Esame atviri visų klausimų sprendimui, bendrų pozicijų derinimui, ypatingai prasidedant deryboms dėl daugiametės Europos Sąjungos finansinės perspektyvos bei artėjant NATO viršūnių susitikimui Briuselyje. Esu įsitikinęs, jog mūsų valstybes sieja daugiau nei tik geografinė kaimynystė“, - sakė S.Skvernelis.
Pasak Lietuvos Vyriausybės vadovo, strateginius dviejų šalių santykius iliustruoja ir sėkminga AB „Orlen Lietuva“ veikla Lietuvos ir regiono rinkose. Tai 100-mečio investicija turinti strateginę svarbą Lietuvai. Didelis šios įmonės indėlis į regiono socialinę, ekonominę gerovę įrodo ir pasirengimą tęsti investicinius projektus Lietuvoje.
Abiejų valstybių premjerai prisiminė šviesios atminties Prezidentą Lechą Kačynskį, kurio pozicija Lenkijai įsigyjant „Mažeikių naftos“ gamyklą buvo kertinė, strateginę partnerystę iliustruojanti Lenkijos parama Lietuvai ir viso regiono energetiniam saugumui.
Premjeras S.Skvernelis taip pat padėkojo Lenkijai už paramą Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizacijai su kontinentinės Europos tinklais per Lenkiją. „Rytoj vyksiančiame Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos vyriausybių vadovų susitikime Taline turime rasti baigtinį sprendimą dėl sinchronizacijos modalumų“,- pabrėžė Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis. 
„Orlen Lietuva“  - vienintelė Baltijos šalyse naftos perdirbimo įmonė, joje dirba 1394 darbuotojai.  „Orlen Lietuva“ yra didžiausia Lietuvos įmonė, eksportuojanti daugiausia produkcijos ir sumokanti didžiausius mokesčius. 2017 metais ši bendrovė į Valstybinės mokesčių inspekcijos sąskaitą sumokėjo 302 mln. eurų  mokesčių ir kitų įmokų.