Premjeras: labai svarbu, kad jaunimas būtų tinkamai ir išsamiai informuojamas apie atsiveriančias perspektyvas

Data

2016 09 07

Įvertinimas
0
Darbas shutterstock_284519087.jpg

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius sveikina pradedamą įgyvendinti projektą „Naujas komunikavimo ir bendradarbiavimo modelis informavimui apie Jaunimo garantijų iniciatyvą“.

„Vyriausybė skiria didelį dėmesį kovai su jaunimo nedarbu ir jaunimo užimtumo, ypač regionuose, skatinimui. Tikiu, kad šis bendras verslo ir viešojo sektoriaus projektas, kuris tęsis iki 2017 m. vidurio, svariai  prisidės prie sklandaus ir kokybiško Jaunimo garantijų įgyvendinimo, efektyvesnio nedirbančių ir nesimokančių jaunuolių informavimo apie užimtumo galimybes“, – pažymi Vyriausybės vadovas.

Jaunimo garantijų iniciatyva, kuria siekiama nedirbančiam ir nesimokančiam jaunimui per 4 mėnesių laikotarpį suteikti darbo, mokymosi ar praktikos pasiūlymą, Lietuvoje yra įgyvendinama nuo 2014 metų pradžios. Šiomis galimybėmis gali pasinaudoti kiekvienas jaunas žmogus iki 29 metų amžiaus. Projektą įgyvendina Lietuvos pramonininkų konfederacija, projekto partneriai – Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Lietuvos darbo birža, kitos institucijos.

Lietuvos darbo birža (LDB) rugsėjį startuoja su renginių ciklu „Jaunimo garantijos – sužinok, kad gali!“ ir kviečia jaunimą dalyvauti.

Kaip informuoja LDB, visoje šalyje įvyks 60 renginių jaunimui, kuriuose bus populiarinamos Jaunimo garantijos – vyks teoriniai ir praktiniai užsiėmimai, vizitai į įmones, pažintys su įvairiomis profesijomis ir regionų darbdaviais. Pirmasis renginys vyks jau šiandien, rugsėjo 7 d., Marijampolės kultūros centro Dailės galerijoje.

Jaunimo garantijos – tai visas kompleksas jaunimo užimtumą skatinančių priemonių – nuo profesinio apsisprendimo, profesinio mokymo, darbo įgūdžių rėmimo iki verslumo skatinimo. Labai svarbu, kad jaunimas, ypač regionuose, ne tik sužinotų, kokias galimybes jiems siūlo valstybė, bet ir gebėtų jomis pasinaudoti.