BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras: Jūs ir visa komanda esate tikroji dovana Lietuvos šimtmečiui

Data

2018 06 25

Įvertinimas
1
LRVK_20180625_0051.jpg

Pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su Vilniaus universiteto profesoriumi Virginijumi Šikšniu ir  pasveikino šį žymų mokslininką gavus garbingą Kavli premiją, kuri skirta už CRISPR-Cas9 arba vadinamųjų „genų žirklių” atradimą.  Už šį atradimą prof. V. Šikšniui jau įteikta kita prestižine laikoma Harvardo universiteto Warreno Alperto premija.

„Šalies dydis nesąlygoja mokslo pasiekimų ir tai mums akivaizdžiai įrodo gerbiamo Virginijaus Šikšnio ir jo komandos atradimai. Nė viena mūsų kaimynė ir apskritai Rytų Europos valstybė negali pasigirti tokiu išskirtiniu mokslo pasiekimu. Jis įpareigoja valstybę padėti tokiems mokslininkams ir investuoti į pačias stipriausias savo mokslo sritis“,- sakė premjeras. 

V.Šikšnio atradimas vadinamas „švedišku armijos peiliuku, kuris leidžia pataisyti genus“. Šis genų inžinerijos stebuklas šiandien jau pakeitė mokslo pasaulį, o ateityje gali būti net raktas į tokių ligų kaip AIDS ar Dauno sindromo išgydymą. Be to, technologija jau pradedama taikyti žemės ūkyje – planuojama kurti augalų veisles, kurios būtų atsparios sausrai ar kitoms nepalankioms dirvos sąlygoms.

Vyriausybės vadovas įteikė V.Šikšniui išskirtinį šimtmečio medalį ir padėkojo  jam už Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje, už mūsų valstybės kaip mokslo ir inovacijų šalies pristatymą.

„Jūs ir Jūsų komanda esate tikroji dovana Lietuvos šimtmečiui. Sveikinu su  prestižiniu Kavli prizu ir tikiu, kad ne už kalnų ta diena, kai sulauksime pačio žinomiausio pasaulyje – Nobelio – apdovanojimu. To nuoširdžiai linkiu Jums ir visai komandai“, - kalbėjo Ministras Pirmininkas. S.Skvernelis.