BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras: esate Lietuvos vizitinė kortelė

Data

2018 12 18

Įvertinimas
1
abiturientai (002).jpg

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis dalyvavo Lietuvos mokinių, dalyvavusių 2018 metų tarptautinėse dalykinėse olimpiadose ir konkursuose, jų mokytojų, komandų vadovų pagerbimo šventėje Valdovų rūmuose. Jis įteikė Vyriausybės padėkas ir dovanas komandų vadovams.
„Jūsų pasiekimų gausa stebina ir verčia didžiuotis. Jūsų laimėjimai tarptautinėse dalykinėse olimpiadose ir konkursuose yra mūsų šalies vizitinė kortelė užsienyje, parodanti, kokių gabumų žmones turime. Labai kviečiu jus visų pirma apsvarstyti galimybę studijuoti Lietuvoje, bet jei vis dėlto keliausite į prestižinius universitetus užsienyje, linkiu, kad tai būtų tik laikina stotelė jūsų gyvenime, o vėliau pritaikytumėte savo gabumus Lietuvoje“,- sakė premjeras.
Vyriausybės vadovas kvietė pasirinkusius mokslus užsienyje pasinaudoti vos pernai sukurta studijų programa užsienyje „Kitas šimtas“, kurios tikslas – padengti studijų lėšas besimokantiems geriausiuose pasaulio universitetuose, kartu jie įsipareigoja po šių studijų grįžti į Lietuvą. Šiemet trigubai didinamos šiai programai skirtos  lėšos, matant, kiek daug gabių jaunuolių turi Lietuva.
Premjeras padėkojo mokytojams ir komandų vadovams už nuolatinį gabių mokinių ugdymą. Jis palinkėjo visiems gražių švenčių kartu su šeimomis ir niekada nenustoti siekti savo srities aukštumų.
Šiais metais 24-iuose tarptautiniuose mokinių renginiuose dalyvavo 94 delegatai. Į Lietuvą jie parsivežė 42 medalius (5 aukso, 17 sidabro, 20 bronzos), du specialiuosius prizus, du komandinius sidabro ir bronzos medalius, 10 pagyrimo raštų. Mūsų šalies delegacijų nariai garbingai atstovavo Lietuvai tiek kaimyninėse, tiek tolimiausiose pasaulio valstybėse - Kanadoje, Botsvanoje, Japonijoje, Kinijoje.