BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras: Baltijos šalių regionas – ES sėkmės pavyzdys

Data

2019 12 06

Įvertinimas
0
LRVK_20191206_0005.jpg

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis dalyvavo Baltijos Ministrų Tarybos Ministrų Pirmininkų Tarybos susitikime Rygoje.

Vyriausybės vadovas pabrėžė, kad Lietuva teikia  didelę reikšmę nuolatiniam glaudžiam dialogui tarp Baltijos valstybių premjerų. Tai yra esminė sąlyga, kad  bendri projektai būtų įgyvendinti, o bendra  politika Europos Sąjungoje, NATO ir kituose tarptautiniuose formatuose būtų išties veiksminga.

Pasak S.Skvernelio, pasirašytas reikšmingas Susitarimas dėl konsulinės pagalbos ir bendradarbiavimo, tad diplomatai galės teikti konsulinę pagalbą kitų Baltijos valstybių piliečiams ten, kur jie neturi galimybės kreiptis į nacionalinę ambasadą.  

„„Rail Baltica“ projektas turi ne tik ekonominę, bet ir saugumo dimensiją. Lietuvos vyriausybė teikia strateginę reikšmę šio projekto įgyvendinimui be vėlavimų. Įgyvendinome svarbų etapą – užbaigėme žemės paėmimo procedūras visame „Rail Baltica“ ruože nuo Kauno iki Latvijos sienos, jau 2021 m. startuos statybos darbai. Šiuo metu baigiami didelio mąsto „Rail Baltica“ statybos darbai iki Kauno intermodalinio terminalo. Tai sudarys sąlygas nepertraukiamam karinės paskirties krovinių gabenimui į mūsų regione vyksiančias pratybas. Ypatingai svarbu Baltijos valstybėms, Lenkijai ir Europos Komisijai sutelktai dirbti dėl tinkamo „Rail Baltica“ finansavimo būsimame daugiamečiame ES biudžete, “ – sakė premjeras S.Skvernelis.

Lietuvos Vyriausybės vadovas akcentavo, kad siekiama toliau vystyti bendrą gamtinių dujų rinką regione, atsižvelgdami į jau 5 metus Klaipėdoje sėkmingai veikiančio SGD terminalo strateginę svarbą mūsų valstybėms ir vartotojams. Anot S.Skvernelio, svarbu, kad mūsų elektros rinkoje skatintume švarios ir tvarios energijos gamybą, o elektrą importuojančios trečiosios šalys privalėtų laikytis aukščiausių aplinkosaugos ir branduolinės saugos standartų.

Susitikimo metu pabrėžta, kad Europos Sąjungos daugiamečio biudžeto klausimais Baltijos valstybės yra bendramintės. Baltijos regionas parodė, kad sanglaudos politikai tenka kertinis vaidmuo užtikrinant ekonominę konvergenciją Europos Sąjungoje. Baltijos šalių regionas – ES sėkmės pavyzdys.

Premjeras sakė, kad Lietuva negalės pritarti drastiškam finansavimo sanglaudos politikai mažinimui ir reikalaus vienodų konkurencijos sąlygų mūsų ūkininkams išmokų srityje. Taip pat ypatingas  dėmesys bus skiriamas ES išorinės sienos apsaugos stiprinimui ir karinio mobilumo finansavimui.

S.Skvernelis padėkojo Latvijai už jos atliktą darbą pirmininkaujant Baltijos Ministrų Tarybai, už įsimintiną Baltijos kelio minėjimą Rygoje ir palinkėjo sėkmės vairalazdę perimančiai Estijai.

Numatytas susitikimas su Lenkijos premjeru Mateuszu Morawieckiu, kurio metu ketinama apsikeisti nuomonėmis saugumo ir gynybos klausimais po NATO viršūnių susitikimo. NATO susitikimas Londone patvirtino, kad NATO yra ne tik gyva, bet tapo dar labiau sustiprėjusia ir susitelkusia organizacija. Lietuva ir Lenkija yra vieningos dėl išorinių grėsmių valstybėms vertinimo, atsižvelgiant į Astravo AE keliamą grėsmę visų Baltijos šalių saugumui.